Spis treści
- Okręg I (Miasto Poznań)
- Okręg II (powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski)
- Okręg III (powiaty: poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński)
- Okręg IV (Miasto Konin, powiaty: koniński, kolski, słupecki, turecki)
- Okręg V (Miasto Kalisz, powiaty: kępiński, kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, jarociński, pleszewski)
- Okręg VI (Miasto Leszno, powiaty: gostyński, grodziski, kościański, krotoszyński, leszczyński, nowotomyski, rawicki, wolsztyński)
552 mandaty radnych w 16 sejmikach województw. W województwach do 2 mln mieszkańców w skład sejmiku województwa wchodzi 30 radnych oraz po trzech radnych na każde kolejne rozpoczęte 500 tys. mieszkańców. W przypadku Sejmiku Województwa Wielkopolskiego liczba ta wynosi 39.
W okręgu nr 1 (Miasto Poznań) – do obsadzenia jest 5 mandatów, w okręgu nr 2 (powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski) – 7, w okręgu nr 3 (powiaty: poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński) – 8, w okręg nr 4 (Miasto Konin, powiaty: koniński, kolski, słupecki, turecki) – 5, w okręg nr 5 (Miasto Kalisz, powiaty: kępiński, kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, jarociński, pleszewski) – 7, a w okręgu nr 6 (Miasto Leszno, powiaty: gostyński, grodziski, kościański, krotoszyński, leszczyński, nowotomyski, rawicki, wolsztyński) – 7.
O wyborach samorządowych w Wielkopolsce więcej TUTAJ
Poniżej zarejestrowane listy kandydatów na radnych w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. (stan na 5.03, godz. 13:00)
Okręg I (Miasto Poznań)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
1 Marek Woźniak
2 Tatiana Marta Sokołowska
3 Filip Andrzej Kaczmarek
4 Violetta Zofia Ratajczak
5 Henryk Stanisław Magdziarek
6 Andrzej Julian Włodyka
7 Patrycja Joanna Lamprycht
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW
1 Tomasz Korzan
2 Małgorzata Atara Olińska-Nowak
3 Natalia Dering
4 Mateusz Jan Kozłowski
5 Agnieszka Maria Jankowska
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”
1 Sara Beata Jurkowska
2 Mateusz Kaczmarek
3 Adam Kłaczyński
4 Katarzyna Elżbieta Andrzejczak
5 Łukasz Konrad Potyka
6 Aleksandra Barbara Kołosowska
7 Tomasz Wasyłyk
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD
1 Leszek Jan Wojtasiak
2 Maciej Maria Wituski
3 Hanna Rubaszewska
4 Agata Koschel-Sturzbecher
5 Damian Drabik
6 Krystyna Franciszka Gruszka
7 Paweł Krzysztof Bugajny
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1 Filip Żelazny
2 Krystyna Uta Różańska-Gorgolewska
3 Marcin Wojciech Klemenski
4 Andrzej Kmieć
5 Dorota Małgorzata Mączkowska
6 Stanisław Grzesiek
7 Magdalena Maria Kodym-Sulanowska
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
1 Anna Mirosława Bryłka
2 Jędrzej Spieszalski
3 Marek Kałan
4 Paulina Burda
5 Marianna Katarzyna Pewińska
6 Kacper Figas
7 Piotr Marciniak
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1 Agnieszka Danuta Lewandowska
2 Piotr Wojciech Libicki
3 Paweł Piotr Skotarczak
4 Joanna Katarzyna Klimkowska
5 Klaudia Weronika Młoda-Brylewska
6 Paweł Czesław Siemiński
7 Michał Bartłomiej Tomczak
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
1 Dawid Paweł Murawa
2 Justyna Agnieszka Pankowska
3 Dawid Majewski
4 Magdalena Klaudia Maciejewska
5 Jacek Aleksander Kaczmarczyk
6 Bożena Stradowska-Adamska
7 Agnieszka Ueberhan
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ
1 Józef Witold Juszkiewicz
2 Magdalena Zofia Kaminiecka
3 Daniel Robert Głuszkiewicz
4 Weronika Angelika Latańska
5 Robert Hofman
Okręg II (powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, międzychodzki, obornicki, pilski, szamotulski, wągrowiecki, złotowski)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
1 Jacek Wojciech Bogusławski
2 Mirosława Wanda Rutkowska-Krupka
3 Paweł Michał Owsianny
4 Marta Anna Magda
5 Marcin Ryszard Ćwirzeń
6 Magdalena Górna
7 Piotr Stanisław Łuszcz
8 Mariola Barbara Rozmarynowska
9 Przemysław Marek Ajchler
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1 Michał Witold Zieliński
2 Adam Bogrycewicz
3 Barbara Anna Siwiak
4 Rafał Przemysław Matuszak
5 Modysława Dzido
6 Zbigniew Jerzy Owczarek
7 Lucyna Kosecka-Rogowska
8 Zofia Barbara Radecka
9 Wiesław Michał Ratajczak
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”
1 Leszek Jakubowski
2 Katarzyna Kowalczyk
3 Łukasz Piotr Michalak
4 Justyna Maria Woźniak
5 Sylwia Joanna Ratajczak
6 Roman Kasprzak
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1 Tomasz Piotr Wojtiuk
2 Małgorzata Anna Bejma
3 Piotr Jankowski
4 Karolina Urszula Giczela
5 Dorota Helena Pawłowska
6 Adam Jan Kotiuszko
7 Zbigniew Mieczysław Radzi
8 Dariusz Paweł Wachowiak
9 Małgorzata Najdek
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
1 Wiesław Zenon Olędzki
2 Patryk Kowalski
3 Marcin Hankowski
4 Renata Maria Wąsowicz
5 Ewa Zyzik
6 Sylwester Abram
7 Ewelina Ilona Janik-nowak
8 Anna Marzena Kuffel
9 Jacek Gródecki
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
1 Agnieszka Magdalena Grzechowiak
2 Dariusz Marian Standerski
3 Anna Elżbieta Wilk-baran
4 Michał Jakub Przydróżny
5 Bożena Sienkiewicz
6 Jakub Henryk Syska
7 Marek Mikołajczyk
8 Irena Genowefa Kostecka
9 Romuald Kazimierz Ajchler
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ
1 Katarzyna Alicja Mendlik
2 Arkadiusz Czesław Krzywda
3 Wioletta Beata Wojciechowska
4 Andrzej Mazgajczyk
5 Bartosz Wasilewski
Okręg III (powiaty: poznański, śremski, średzki, gnieźnieński, wrzesiński)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
1 Paulina Stochniałek
2 Marta Magdalena Dzikowska
3 Patrycja Natalia Przybylska
4 Wojciech Marek Mikusiński
5 Hieronim Michał Urbanek
6 Iwona Janicka
7 Piotr Kasprzak
8 Stanisław Melchior Waligóra
9 Jowita Krystyna Trzcielińska
10 Anna Anita Świderska
KOMITET WYBORCZY POLSKA LIBERALNA STRAJK PRZEDSIĘBIORCÓW
1 Damian Kwiatkowski
2 Natalia Lisiewicz
3 Marta Szydłowska
4 Piotr Szablewski
5 Arleta Maria Grzechowiak
6 Dariusz Zbigniew Narojczyk
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1 Joanna Katarzyna Szczechowska
2 Dorota Elżbieta Barełkowska
3 Łukasz Grabowski
4 Maksymilian Springer
5 Tomasz Łykowski
6 Dariusz Piotr Pospieszny
7 Justyna Gryczan
8 Wiesław Wojtczak
9 Piotr Białas
10 Alicja Pieczykolan
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”
1 Przemysław Marek Grzegorek
2 Iwona Małgorzata Chudyk
3 Sebastian Mateusz Kozłowski
4 Agnieszka Górzyńska
5 Jacek Kowalczyk
6 Anna Monika Wielich
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
1 Maciej Jóźwiak
2 Tomasz Przemysław Banaszczak
3 Wiktor Piotr Chicheł
4 Emilia Magdalena Pawełczak
5 Radosław Marcin Król
6 Marta Agnieszka Doga
7 Dawid Grzyb
8 Izabela Głowacka
9 Jakub Michał Rakowski
10 Danuta Giertych
KOMITET WYBORCZY KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD
1 Paweł Przepióra
2 Barbara Borowska
3 Wojciech Kiełbasiewicz
4 Weronika Katarzyna Hedrych-ignaszak
5 Piotr Kaczmarek
6 Andrzej Wartecki
7 Paula Maria Ziętkowska
8 Michał Kosiński
9 Jakub Wojtkowiak
10 Anna Tomicka
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1 Wojciech Jankowiak
2 Agnieszka Jadwiga Wiśniewska
3 Jaromir Wincenty Dziel
4 Marek Piotr Baumgart
5 Tadeusz Franciszek Bąkowski
6 Julia Maria Krakowiak
7 Ewa Kumor-Rybka
8 Edyta Agnieszka Zielińska-Stępa
9 Wioletta Krystyna Kobeszko
10 Teresa Waszak
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
1 Katarzyna Maria Kretkowska
2 Anna Maria Wnuk
3 Kamila Kasprzak-Bartkowiak
4 Piotr Skrzypniak
5 Katarzyna Kmieciak
6 Agnieszka Marzena Antkowiak
7 Mirosław Zbigniew Kowalczyk
8 Zbigniew Roman Szymański
9 Jarosław Krzysztof Bobowski
10 Krystyna Kubicka-Sztul
Okręg IV (Miasto Konin, powiaty: koniński, kolski, słupecki, turecki)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
1 Henryk Marek Drzewiecki
2 Elżbieta Ewa Świder
3 Maciej Dariusz Sytek
4 Joanna Beata Kos-Krajewska
5 Rafał Duchniewski
6 Lidia Patrzykąt
7 Andrzej Szurgot
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”
1 Dominika Alicja Sosińska
2 Arkadiusz Paweł Grzelak
3 Anna Jadwiga Sobczak
4 Mateusz Wiatrak
5 Mikołaj Szymon Jaroszyński
6 Taida Maria Ay-Wyszomirska
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1 Dominik Szopa
2 Grzegorz Fiałkowski
3 Katarzyna Aneta Rzepecka-Andrzejak
4 Dariusz Jasak
5 Iza Zasada
6 Bogusław Adam Banaszak
7 Ewa Maria Chmielewska
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
1 Zbigniew Kin
2 Agnieszka Gradecka
3 Paweł Rafał Rusin
4 Paulina Grażyna Gąsiorek
5 Patryk Mikołaj Przespolewski
6 Damian Janiak
7 Barbara Bilska
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1 Anna Majda
2 Małgorzata Koziarska-Sip
3 Iwona Anna Wiśniewska
4 Czesław Cieślak
5 Adrian Nowiński
6 Jacek Tomczak
7 Rafał Piotr Kończyński
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
1 Michał Skorupka
2 Zofia Ewa Kubacka
3 Michał Zbigniew Klotschke
4 Paulina Sylwia Wiatrowska
5 Magdalena Maria Kosko-Nowak
6 Dariusz Antoni Korpas
7 Marek Zawidzki
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ
1 Radosław Józef Wawrzyniak
2 Andżelika Dworzańska
3 Zbigniew Andrzej Jankowski
4 Elżbieta Kmiecik
5 Piotr Kopczyk
Okręg V (Miasto Kalisz, powiaty: kępiński, kaliski, ostrowski, ostrzeszowski, jarociński, pleszewski)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
1 Alicja Łuczak
2 Marzena Renata Wodzińska
3 Andrzej Marian Pichet
4 Rafał Urbaniak
5 Grzegorz Michał Grygiel
6 Małgorzata Maria Martuzalska
7 Krzysztof Eugeniusz Rudziński
8 Justyna Beata Górecka
9 Rafał Maciej Adamczak
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1 Krzysztof Andrzej Grabowski
2 Magdalena Ewa Spychalska
3 Jan Grzesiek
4 Krzysztof Kowaliński
5 Mikołaj Grzyb
6 Justyna Joanna Lisowska
7 Beata Ochnio
8 Sławomir Stanisław Janaszak
9 Mariola Walendowska
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
1 Arkadiusz Stefan Ratajczyk
2 Bogdan Karol Nowacki
3 Andrzej Zygmunt Pawlak
4 Grażyna Krystyna Gzieł
5 Magdalena Stanisława Spiżyk
6 Marcin Marek Siemiątkowski
7 Agata Broniarczyk
8 Piotr Piechowiak
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1 Tomasz Ławniczak
2 Piotr Michał Trybek
3 Leszek Józef Bierła
4 Janusz Marian Krawiec
5 Katarzyna Dziamska
6 Tadeusz Waldemar Rosiak
7 Jagoda Joanna Wolniak-Lasocińska
8 Iwona Teresa Wiącek
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
1 Andrzej Górski
2 Magdalena Maria Decker
3 Amelia Paulina Jangas
4 Kacper Szustak
5 Tomasz Janusz Witkowski
6 Małgorzata Ewa Namysłowska
7 Andrzej Niemiec
8 Małgorzata Matczak
9 Tomasz Dominik Spychalski
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ
1 Ireneusz Wojciech Czech
2 Magdalena Anna Turska
3 Sławomir Błaszczyk
4 Grażyna Walentyna Banaszak
5 Renata Roszak
6 Gracjan Szymon Wawrzyniak
7 Klaudia Agnieszka Szymczak
Okręg VI (Miasto Leszno, powiaty: gostyński, grodziski, kościański, krotoszyński, leszczyński, nowotomyski, rawicki, wolsztyński)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA
1 Barbara Elżbieta Mroczkowska
2 Marian Poślednik
3 Henryk Szymański
4 Paweł Linke
5 Ewa Maria Panowicz
6 Katarzyna Zofia Pałka
7 Łucja Olejniczak
8 Dariusz Kazimierz Fabianowski
KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE „BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY”
1 Estera Chmiel
2 Hanna Thielmann
3 Adam Jan Michalak
4 Anna Maria Graczyk
5 Igor Krzysztof Aszkenazy
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA I BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY
1 Bogumił Stanisław Tycz
2 Eliza Harasimczuk
3 Daniela Kubacka
4 Anita Stanisława Bąkowska
5 Kacper Olejniczak
6 Liliana Monika Konopka
7 Jakub Adam Grys
8 Wojciech Mateusz Walencki
9 Bartosz Filip Białkowski
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
1 Marek Jan Sowa
2 Romuald Ruszkowski
3 Jolanta Renata Haraszczak
4 Wawrzyniec Roch Kowalski
5 Małgorzata Nowak
6 Iwona Dymowłok
7 Paweł Wójt
8 Marta Gawrońska
9 Patrycja Weronika Andrzejewska-Kmiecik
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA
1 Tomasz Jakub Kusior
2 Dawid Marcin Górski
3 Katarzyna Szczerbal
4 Jacek Tadeusz Flieger
5 Izabela Maria Chłapowska
6 Kamil Wojda
7 Ewa Konopka
8 Grażyna Maria Stachowska
9 Sebastian Pawłowicz
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
1 Wojciech Firlej
2 Zofia Barbara Szalczyk
3 Jarosław Maciej Wawrzyniak
4 Mikołaj Andrzej Troszczyński
5 Katarzyna Kulka
6 Kinga Nowacka
7 Józef Zuter
8 Małgorzata Maria Witek
9 Mateusz Ratajczyk
KOMITET WYBORCZY NORMALNY KRAJ
1 Janusz Ryszard Świątkowski
2 Krystian Madecki
3 Tomasz Henryk Jarczak
4 Anna Alina Rzeźniczak
5 Agnieszka Marzena Kot
6 Witold Dariusz Trzeciak
7 Teresa Jadwiga Małek
Jesteś świadkiem ciekawego wydarzenia? Skontaktuj się z nami! Wyślij informację, zdjęcia lub film na adres: [email protected]
Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?