Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Wiadomości

  Zmiana trendu w branży budowlanej zwiastuje kryzys całej gospodarki?

  Po dziesięciu latach wzrostu (2008-2018) osiągnęliśmy szczyt w światowym cyklu budowlanym: rok 2018 był punktem zwrotnym. Budownictwo jest obecnie gorzej przygotowane na pogorszenie koniunktury niż w 2008 roku, co jest kluczowe, ponieważ budownictwo odpowiada za około 10 proc. całej aktywności gospodarczej w skali globalnej.

 2. W cztery lata długi Polaków nie spłacane w terminie pomnożyły się trzykrotnie. Teraz to już 1,5 mld złotych!
  Wiadomości

  W cztery lata długi Polaków nie spłacane w terminie pomnożyły się...

  Jeszcze cztery lata temu długi Polaków wobec firm pożyczkowych, notowane w KRD, wynosiły 589 mln zł. W tym czasie wzrosły niemal 3-krotnie do 1,49 mld zł. Dostępność pożyczek na wyższe niż do niedawna kwoty, czyli nawet 20 tys. zł z kilkuletnim terminem spłaty, jest widoczna także w danych KRD – statystyczny Polak ma teraz do oddania firmie pożyczkowej średnio 4 531 zł. W 2015 r. było to prawie o połowę mniej - 2 451 zł.

 3. Dlaczego sieć 5G spędza sen z powiek służbom Zachodu
  Aktualności

  Dlaczego sieć 5G spędza sen z powiek służbom Zachodu

  Sieć 5G ma umożliwić płynną komunikację z internetem miliardów urządzeń z kategorii „smart things”. Możliwość przejęcia kontroli nad choćby częścią tej infrastruktury oznacza warunki do szpiegostwa na niewyobrażalną skalę - a nawet fizyczne niebezpieczeństwo.

 4. Wiadomości

  Jedziesz zagranicę na narty? Sama Karta EKUZ nie zawsze wystarczy

  Sezon na białe szaleństwo trwa w najlepsze. Jak wynika z danych Polskich Kolei Linowych, blisko połowa amatorów sportów zimowych wybiera polskie stoki, a pozostali szusują za granicą, głównie w Austrii i Włoszech. Planując aktywny wypoczynek zimą, trzeba pamiętać, że uprawianie sportu może wiązać się nie tylko z zabawą, ale także z potencjalnymi kontuzjami czy nawet wypadkami.

 5. Czy szef Drutexu, pod wpływem partnerki, działał na szkodę firmy? Oświadczenie żony - Grażyny Gierszewskiej przewodniczącej Rady Nadzorczej
  Strefa biznesu

  Czy szef Drutexu działał na szkodę firmy?

  Do Prokuratury Rejonowej w Bytowie wpłynęło zawiadomienie o próbie tak zwanego wrogiego przejęcia firmy Drutex. Dopuścić się tego mieli, jak wynika z doniesienia, córka właściciela wraz z mężem.