Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Wprowadzając obowiązkowy split payment, Ministerstwo Finansów chce zlikwidować odwrotne obciążenie i solidarną odpowiedzialność. Zdaniem resortu nie
  Wiadomości

  Split payment, pliki kontrolne. To przedsiębiorcy ponoszą koszty...

  Resort finansów szykuje rewolucję w stosowanych obecnie przez ponad pół miliona firm metodach rozliczania VAT. Odwrotne obciążenie i solidarna odpowiedzialność nie zdają egzaminu – od 1 września br. ma je zastąpić obowiązkowy split payment. Zdaniem ekspertów Tax Care, biura rachunkowego obsługującego tysiące małych firm, to kolejna próba przerzucenia dodatkowych kosztów „uszczelniania” systemu VAT na przedsiębiorców.

 2. Biedronka i Lidl wreszcie będą miały konkurencję? Rosyjski dyskont Mere wchodzi na polski rynek.
  Strefa biznesu

  Biedronka i Lidl wreszcie będą miały konkurencję?

  Biedronka i Lidl mogą jednak obawiać się dużej konkurencji. Rosyjski dyskont „Mere” wejdzie na polski rynek. Sklep może sprzedawać produkty o wiele taniej od Biedronki lub Lidla przez wzgląd na to, że produkty będą ustawione wprost na paletach. Mere otwarcie deklaruje, że będzie sprzedawać o 30% taniej niż konkurencja.

 3. 14.03.2019 warszawa ulica otwocka 14 mala warszawa prezentacja nowych hulajnog miejskich hive elektryczna hulajnoga nz fot. szymon starnawski / polska
  Wiadomości

  Wynagrodzenia 2019. Abonament na dojazdy - nowy rodzaj dodatkowych...

  Powszechnie systemy motywacyjne nie uwzględniają potrzeb pracowników związanych z dojazdem do pracy. Abonament mobilności oferowany przez Vooom w dobie rekordowo niskiego bezrobocia to nowe narzędzie w walce o utrzymanie i zdobycie pracowników. Czy zyska na popularności przynajmniej podobnej do tej jaką w ciągu kilkunastu ostatnich lat zyskały abonamenty medyczne czy karnety na siłownię lub basen?

 4. Nie ma górnego ograniczenia kosztów kredytu zaciąganego przez małego lub średniego przedsiębiorcę.
  Z kraju i ze świata

  Dofinansowanie na OZE. Gwarancja kredytu do 2,5 mln euro

  Zgodnie z wymogami unijnej polityki klimatycznej do 2020 roku Polska musi zwiększyć udział odnawialnych źródeł w końcowym zużyciu energii do 15 proc. Jedną z metod osiągnięcia tego celu są inwestycje w fotowoltaikę. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się lub rozważa taką inwestycję. BGK wesprze taką inwestycję poprzez gwarancje spłaty kredytu. Maksymalna kwota gwarancji to 2,5 mln euro.

 5. W związku z tym Federacja Przedsiębiorców Polskich proponuje, by w połączeniu z podwyższeniem płacy minimalnej została zwiększona kwota pracowniczych
  Z kraju i ze świata

  Płaca minimalna musi wzrosnąć

  Federacja Przedsiębiorców Polskich wskazuje, że płaca minimalna od 2020 roku powinna wzrosnąć do 2,5 tys zł brutto. Stosując metodykę analogiczną do wykorzystywanej w rządowej ocenie skutków regulacji rozporządzeń w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę – można szacować, że podwyższenie płacy minimalnej do 2,5 tys zł brutto spowodowałoby wzrost wpływów do sektora finansów publicznych o 2,2 mld zł w skali roku. FPP proponuje, by 1,6 mld zł z tej kwoty przeznaczyć na obniżenie klina podatkowego i podwyższenie kwoty pracowniczych kosztów uzyskania przychodu do ponad 333 zł miesięcznie.