Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. W modelu Q90 Samsung wprowadził nowe rozwiązania, które jeszcze bardziej wpłyną na wrażenia z oglądania.
  Z kraju i ze świata

  Telewizor dopasujesz do swojego wnętrza

  QLED Q90 to najwyższy model z oferty telewizorów 4K firmy Samsung oferowany w tym roku. Obraz w jakości 4K zachwyca bogactwem kolorów nie pomijając szczegółów. Z kolei zaawansowane technologie, wykorzystujące sztuczną inteligencję, pomogą wejść na wyższy poziom emocji. Dodatkowe wrażenia zapewnia platforma Smart TV oraz unikatowe rozwiązania, takie jak połączenie Jednym Prawie Niewidocznym Przewodem czy Tryb Ambient, dzięki któremu ekran będzie budził zainteresowanie także wtedy, gdy jest wyłączony.

 2. Ubiegłoroczny protest niepełnosprawnych i ich rodziców trwał w Sejmie 40 dni. Jego liderką i twarzą (podobnie, jak w 2014 roku) była Iwona Hartwich
  Wiadomości

  Może 500 złotych, może mniej - PiS obiecuje niepełnosprawnym

  Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo ile dokładnie, nie wiadomo do końca komu, ale obietnica PiS jest: 500 plus dla niepełnosprawnych.

 3. Premier zapowiedział dodatkowe wsparcie finansowe w wysokości 500 złotych miesięcznie dla osób z orzeczeniem o całkowitej niepełnosprawności, powyżej
  Strefa biznesu

  500 plus dla osób niepełnosprawnych

  500 plus dostają już rodziny na drugie i kolejne dziecko, a od lipca będą je dostawać również na pierwsze dziecko. Być może program „Rodzina 500 plus” obejmie w przyszłości także dzieci pełnoletnie, bo jak na razie kwota jest wypłacana tylko na dzieci do 18. roku życia. Teraz rząd obiecuje 500 plus osobom całkowicie niepełnosprawnym.

 4. Praca w obwodowej komisji wyborczej
  Praca

  Praca w obwodowej komisji wyborczej. Czy jest opłacalna?

  Jeżeli zgłosiłeś się do obwodowej komisji wyborczej, czeka cię wiele zadań. Najwięcej obowiązków ma przewodniczący i zastępca przewodniczącego. Zobacz, czym będziesz musiał się zajmować.

 5. W związku z tym Federacja Przedsiębiorców Polskich proponuje, by w połączeniu z podwyższeniem płacy minimalnej została zwiększona kwota pracowniczych
  Z kraju i ze świata

  Płaca minimalna musi wzrosnąć

  Federacja Przedsiębiorców Polskich wskazuje, że płaca minimalna od 2020 roku powinna wzrosnąć do 2,5 tys zł brutto. Stosując metodykę analogiczną do wykorzystywanej w rządowej ocenie skutków regulacji rozporządzeń w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę – można szacować, że podwyższenie płacy minimalnej do 2,5 tys zł brutto spowodowałoby wzrost wpływów do sektora finansów publicznych o 2,2 mld zł w skali roku. FPP proponuje, by 1,6 mld zł z tej kwoty przeznaczyć na obniżenie klina podatkowego i podwyższenie kwoty pracowniczych kosztów uzyskania przychodu do ponad 333 zł miesięcznie.