24 kwietnia uroczyste otwarcie słoniarni

  24 kwietnia uroczyste otwarcie słoniarni

  Elżbieta Podolska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  W poznańskiej słoniarni dzisiaj zamieszkał pierwszy słoń. Jest nim "elephantus", czyli figurka podarowana dyrektorowi poznańskich ogrodów zoologicznych Lechowi Banachowi przez dziennikarzy "Teleexpressu".
  To efekt naszego tekstu sprzed tygodnia, w którym napisaliśmy, że do Poznania nie przyjadą słonie z RPA (rząd tego kraju w ostatniej chwili się wycofał) i grozi nam oglądanie pustej słoniarni. Już wiadomo, że tak nie będzie.

  W marcu bowiem do stolicy Wielkopolski przyjadą dwa słonie z europejskich ogrodów zoologicznych: samiec z Węgier, a samica z Holandii. Dzisiaj natomiast zamieszkał już w niej pierwszy ofiarowany przez...
  warszawiaków. Na razie nie ma jeszcze imienia, które zostanie wybrane przez dzieci. Nie jest duży, ale jak napisał jego ofiarodawca - Maciej Orłoś z "Teleexpressu", potrafi być krnąbrny. Uspokaja się jednak, kiedy się go głaszcze.


  - Rozumiem, że to dowcip - uśmiechał się dyrektor Lech Banach. - Taki był nasz zamysł - stwierdził Tomasz Frankowski z "Teleexpressu". - Chcemy, by przyniósł poznaniakom szczęście i by jak najszybciej dołączyli do niego pozostali mieszkańcy słoniarni.

  Tymczasem już wiadomo, że uroczyste otwarcie słoniarni dla zaproszonych gości odbędzie się 24 kwietnia (w piątek), natomiast dla poznaniaków 25 i 26 kwietnia. Przewidziano mnóstwo niespodzianek i dodatkowych atrakcji. - Będzie okazja, by po raz pierwszy pokazać wspaniały obiekt i jego mieszkańców - kończy L. Banach.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo