sportowy24
  Powstanie Wielkopolskie
  konkurs

  20 tysięcy złotych na wyciągnięcie ręki

  Rozwiń
  Arsen Kasabijew z Tarpana Mrocza na dopingu?

  Arsen Kasabijew z Tarpana Mrocza na dopingu?

  Adam Szczęśniak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czy to ostateczny upadek Arsena Kasabijewa?

  Czy to ostateczny upadek Arsena Kasabijewa? ©Dariusz Gdesz

  Jak podaje portal "Polska sztanga", dwóch polskich sztangistów, członków kadry narodowej, jest podejrzanych o doping. "Przegląd sportowy" wskazuje, że to Arsen Kasabijew i Jarosław Samoraj.
  Czy to ostateczny upadek Arsena Kasabijewa?

  Czy to ostateczny upadek Arsena Kasabijewa? ©Dariusz Gdesz

  Komisja do Zwalczania Dopingu w Sporcie wydała komunikat, w którym informuje, że odnotowała dwa przypadki stosowania ludzkiego hormonu wzrostu. Badania wykonano w marcu podczas zgrupowania kadry. "PS" nieoficjalnie ustalił, że chodzi o mistrza Europy z 2010 r., Polaka gruzińskiego pochodzenia, Arsena Kasabijewa, który reprezentuje Tarpana Mrocza oraz medalistę MŚ juniorów Jarosława Samoraja z Mazovii Ciechanów.


  "Postępowanie wyjaśniające zostało wszczęte, aktualnie oczekujemy decyzji zawodników dotyczących skorzystania z prawa do analizy próbek B. Substancja zabroniona została wykryta u zawodników kadry narodowej. Dalsze informacje będą udzielane po podjęciu decyzji dyscyplinarnej przez właściwy organ" - czytamy w komunikacie.

  Obaj stosowali ludzki hormon wzrostu, a Kasabijew dodatkowo meldonium, ale ta substancja wciąż nie została do końca określona przez WADA jako zabroniony doping, przynajmniej w oficjalnych przepisach.

  Przypadek Kasabijewa potwierdził dla "PS" Szymon Kołecki, prezes PZPC. Stwierdził, że polski Gruzin będzie się odwoływał.

  Dodajmy, że Kasabijew trzy razy startował na igrzyskach olimpijskich (był 14., 4, a w Londynie - już jako Polak - nie zaliczył rwania). Zmagał się z kontuzjami, ale w ostatnim czasie zaczął poprawiać wyniki i był w kręgu kandydatów na wyjazd na sierpniowe IO w Rio de Janeiro.

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl