Bardzo dobra gra w obronie i silny młyn, czyli trzecie z rzędu zwycięstwo rugbystów Posnanii

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli rugbyści Posnanii Poznań. Popularni Muszkieterowie z Winograd pokonali na wyjeździe Orkan Sochaczew 19:13, wydatnie zwiększając swe szanse na pozostanie w ekstralidze. To trzecia z rzędu wygrana poznaniaków. Faworytami spotkania byli plasujący się wyżej w tabeli rugbyści z Sochaczewa, ale to Muszkieterowie opuszczali boisko jako zwycięzcy.

– Wygraliśmy przede wszystkim bardzo dobrą defensywą. To był klucz do sukcesu, bo zwłaszcza w drugiej połowie gospodarze mieli sporą przewagę. Tym razem byliśmy lepsi również w młynie – ocenił Jacek Kalka, kierownik drużyny Posnanii.

Pierwsze punkty zdobyli wprawdzie z rzutu karnego sochaczewianie, ale nie załamało tu poznaniaków, którzy wykorzystując fakt, że do przerwy grali z wiatrem, wypracowali sobie sporą przewagę, po pierwszej połowie prowadząc 19:3. Po zmianie stron to rywale grali z wiatrem, ale mimo przychylności arbitrów i optycznej wyraźnej przewagi, tylko zmniejszyli rozmiary porażki.

Muszkieterowie odnieśli zasłużone zwycięstwo premiowane czterema punktami. Sochaczewianie musieli zadowolić się tylko punktem bonusowym za niską przegraną.

Sukces w Sochaczewie jest tym cenniejszy, że w zespole Posnanii zabrakło Tomasza Nowaka, Sebastiana Gruszczyńskiego i Hugona Noszczyka, Muszkieterowie grali więc w mocno osłabionym składzie.

Do zakończenia zasadniczej fazy rozgrywek ekstraligi pozostały jeszcze dwie kolejki. Szósta lokata dla Muszkieterów, automatycznie gwarantująca dalszy ekstraligowy byt, która jeszcze niedawno wydawała się mało realna, obecnie jest bardzo prawdopodobna.

Orkan Sochaczew – Posnania Poznań 13:19 (3:19)
Punkty – dla Orkanu: Jurkowski 10, Popławski 3, dla Posnanii: Gdula 9 (przyłożenie, dwa podwyższenia), Jafra 5, Bandurski 5.

Posnania: Wyrwas, Jafra, Szypura, Paul, Stengerrt, Zdun, Borowczak, Krysztofiak, Trybus, Gdula, Bandurski, Bosiacki, Wrona, Chwaszcz, Kapustka oraz Z. Nowak, Brodzik, Szczepaniak, Kokotkiewicz, Maugrest.