2 z 7
Kolejorz do spotkania z gdańszczanami przystępował z 6....

Barry Douglas znów będzie czołowym piłkarzem w Lechu Poznań? Najlepsze dotychczasowe momenty "Bashera" w Kolejorzu

Fantastyczny mecz z Lechią Gdańsk w sezonie 2013/14

Kolejorz do spotkania z gdańszczanami przystępował z 6. miejsca w tabeli, podczas gdy goście zajmowali pozycję wicelidera. Drużyna prowadzona wówczas przez Michała Probierza w rundzie wiosennej sezonu 2013/14 grała jednak w kratkę, regularnie gubiąc punkty. Mecz w Poznaniu od początku lepiej układał się dla Lecha, a znakomite zawody rozgrywał Barry Douglas.

Szkot w pierwszej połowie często podłączał się do akcji ofensywnych. Przy jednej z prób dośrodkowania został skutecznie zablokowany, ale przytomnie zgrał do Szymona Pawłowskiego, który w efektownym stylu zgubił rywali i strzelił pięknego gola. Lewy obrońca mógł zatem zapisać na swoim koncie 7. asystę w rozgrywkach.

W drugiej połowie współpraca Douglasa z Pawłowskim układała się jeszcze lepiej. Skrzydłowy Lecha w 61. minucie zagraniem piętką, doskonale uruchomił "Bashera", który znalazł się z piłką wzdłuż linii końcowej boiska. Szarżę obrońcy zatrzymał... 18-letni Paweł Dawidowicz. Po tej interwencji z rzutu rożnego zagrywał Lovrencsics, a piłkę strąconą przez Hamalainena, przedłużył jeszcze Douglas, dzięki czemu swoją 14. bramkę w sezonie zdobył Łukasz Teodorczyk.

Kolejorz wygrał z Lechią 2:1, a Barry zakończył spotkanie z dwiema asystami, nie mając również wpływu na straconą bramkę.