Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Batman nie będzie już dbał o bezpieczeństwo poznaniaków. Idzie na emeryturę, podobnie jak Ares w Lesznie

Nicole Młodziejewska
Nicole Młodziejewska
Batman zajmował się tropieniem ładunków wybuchowych
Batman zajmował się tropieniem ładunków wybuchowych wielkopolska.policja.gov.pl
Batman to imię psa, który pełnił służbę w poznańskiej policji, ale właśnie przechodzi na emeryturę. Na zasłużony odpoczynek udaje się również jego kolega Ares, który służył w policji w Lesznie.

Batman, czarny czworonóg przez 8 lat pełnił służbę w poznańskiej policji. Jego zadaniem było tropienie ładunków wybuchowych. Niestety, z powodu problemów zdrowotnych pies musiał przejść na emeryturę. Na szczęście jego policyjny przewodnik postanowił przygarnąć go do swojej rodziny.

Spacer z psem może sporo kosztować. Będą mandaty

od 16 lat

- 8-letni czarny Batman przyjechał do Poznania w 2017 roku z jednostki w Rawiczu. W służbie wraz ze swoim przewodnikiem mł. asp. Marcinem Gronkiem sprawdzał budynki pod kątem podłożenia w nich materiałów wybuchowych. Na emeryturę przeszedł ze względów zdrowotnych. Teraz jest członkiem rodziny swojego przewodnika i w pełni korzysta z beztroski wolnego czasu

- mówi Dominika Pupkowska-Bral z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Podobna historia spotkała owczarka niemieckiego z policji w Lesznie. Ares nazwany na cześć mitologicznego boga wojny, podobnie jak Batman, odchodzi na emeryturę po 8 latach służby.

Aby zostać policjantem, trzeba m.in. zdać test sprawności fizycznej, który jest przeprowadzany na sali gimnastycznej. W galerii prezentujemy wszystkie ćwiczenia, które należy wykonać, aby zaliczyć test. Zobacz, jakie ćwiczenia trzeba wykonać ---->

Jak wygląda test sprawnościowy do policji? Oto ćwiczenia, kt...

Ares od 2013 roku służył w policji u boku jednego funkcjonariusza, aspiranta Piotra Śliwy.

- Przez te wszystkie lata brali udział w wielu szkoleniach i kursach doskonalących. Byli wzywani na miejsca wielu przestępstw, policyjnych akcji, nie tylko w regionie leszczyńskim, ale też na terenie kraju. Ares z zaangażowaniem poszukiwał narkotyków. Niejednokrotnie jego praca kończyła się sukcesem

- relacjonuje Monika Żymełka z leszczyńskiej policji. I dodaje: - Oprócz wyszukiwania zapachów, był niezastąpionym przedstawicielem policji na różnego rodzaju imprezach plenerowych. Prezentował swoje umiejętności poszukiwania narkotyków na piknikach, festynach itp. Był atrakcją i maskotką wszystkich spotkań z dziećmi. Pozwolił się głaskać, przytulać i tarmosić. Dzieci go uwielbiały, a on je.

Zobacz zdjęcia Batmana i Aresa:

Batman zajmował się tropieniem ładunków wybuchowych

Batman nie będzie już dbał o bezpieczeństwo poznaniaków. Idz...

Niestety, przewodnik Aresa z powodów osobistych nie mógł przygarnąć go do swojego domu. W zamian za to znalazł mu godnego opiekuna. Został nim weterynarz ze Świnoujścia, pan Bolesław.

Psy pełnią istotną rolę w pracy policjantów. Stają się pełnoprawnymi funkcjonariuszami, którzy pomagają m. in. w akcjach: poszukiwawczych, ratowniczych, do wykrywania ładunków wybuchowych, narkotyków, a także w codziennej służbie patrolowej. W poznańskim Ogniwie Przewodników Psów Służbowych służbę pełni 12 przewodników i 24 czworonożnych funkcjonariuszy.

Zobacz też:

Oszuści i naciągacze poszukiwani przez policję z Wielkopolsk...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski