Bełchatowianie rozpoczęli start w klubowych MŚ od zwycięstwa nad Egipcjanami

Od wygranej bez straty seta, choć z małymi problemami w trzeciej partii, rozpoczęli udział w Klubowych Mistrzostw Świata gracze Skry Bełchatów. Podopieczni Jacka Nawrockiego pokonali w pierwszym meczu w Katarze Zamalek 3:0. Egipcjanie mieli jednak momenty dobrej gry.

Bełchatowianom udało się wyjść z opresji dzięki atakom Karola Kłosa i Aleksandara Atanasijevicia. Mariusz Wlazły przyznał, że najważniejsza była sama wygrana.

- Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy ten pojedynek, zwłaszcza, że graliśmy z groźnym przeciwnikiem, po którym nie wiedzieliśmy czego się można tak naprawdę spodziewać. To był ciężki mecz, ale wygraliśmy i to jest najważniejsze - podkreślił skrzydłowy wicemistrzów Polski.

Z przebiegu spotkania zadowolony był również szkoleniowiec bełchatowian, Jacek Nawrocki. - Po pierwsze wygraliśmy bardzo trudny mecz, ponieważ przeciwnik był dla nas pewnego rodzaju zagadką. Znamy paru zawodników, ale nie wiedzieliśmy jak się zaprezentują, więc skupiliśmy się na graniu siatkówki w swoim sprawdzonym stylu. To był dobry mecz, jeden z takich, który podoba się kibicom, w którym było dużo walki. Cieszę się, że zdobyliśmy ważne punkty w pierwszym i trzecim secie - przyznał Jacek Nawrocki.