Boks: Dwie wygrane poznaniaków Ostródzie

JAC
Dwóch pięściarzy Lechma PKB Poznań zwyciężyło w swoich kategoriach wagowych podczas turnieju Grand Prix o puchar Polskiego Związku Bokserskiego, jaki odbył się w Ostródzie. W wadze 60 kg zwyciężył Damian Wrzesiński, natomiast w wadze 81 kg najlepszy był Michał Gerlecki. Poznańska ekipa zwyciężyła także w klasyfikacji drużynowej imprezy.

Wrzesiński zwycięstwo w kategorii lekkiej otrzymał walkowerem, bo Andrzej Wasilewski (Kontra Elbląg) nie był zdolny do walki. Wcześniej Wrzesiński pokonał w eliminacjach Rafała Grabowskiego (Radomiak) 3:0. Jednogłośnie na punkty wygral również walki ćwierćfinałową z Mateuszem Polskim (Róża Karlino) oraz półfinałową z Arturem Gierczykiem (Olimp Szczecin).

Z kolei Gerlecki w grupie A wagi 81 kg, w ćwierćfinale pokonał Piotra Gredke (Hetman Białystok) 3:0, w półfinale zwyciężył Przemysława Pikulika (Sparta Złotów) również 3:0.

Do finału kategorii 69 kg dotarł trzeci z poznaniaków Tomasz Mazur. Tutaj zawodnicy walczyli w dwóch grupach i Mazur w grupie B w finale uległ Piotrowi Sielawie (Hetman Białystok) 0:3. W ćwierćfinale Mazur wygrał z Piotrem Stawarzem (Skorpion Szczecin) 3:0, a w półfinale okazał się lepszy od Rafała Perczyńskiego (Hetman Białystok), zwyciężając 2:1.

Trzej inni zawodnicy Lechma PKB Poznań zakończyli udział w Grand Prix na ćwierćfinale. W tej fazie turnieju swoje walki przegrali: Kamil Gardzielik (75 kg) oraz Włodzimierz Letr i Przemysław Bartkowiak (obaj 91 kg).

W finałach GP w Ostródzie walczyli jeszcze inni pięściarze z Wielkopolski. Dawid Michelus (Sokół Piła) w kategorii 56 kg pokonał jednogłośnie na punkty Michała Smerdela (Gwarek Łęczna). Natomiast Tobiasz Pawlikowski (Zagłębie Konin) w wadze 64 kg oddał finałową walkę walkowerem swojemu przeciwnikowi Kazimierzowi Łęgowskiemu (Ósemka Chojnice). W ostródzkim Grand Prix wzięło udział prawie 130 pięściarze z 47 krajowych klubów.