Boks: Trzy Polki z medalami mistrzostw świata

JAC
Karolina Michalczuk (51 kg, Paco Lublin), Sandra Kruk (57 kg, Kontra Elbląg) i Magdalena Wichrowska (64 kg, UKS Gliwice) awansowały do półfinałów mistrzostw świata w chińskim Qinhuangdao. Polskie zawodniczki mają zapewnione co najmniej brązowe medale.

W środowych walkach ćwierćfinałowych Michalczuk pokonała Bułgarkę Stojkę Petrową 27:14, Kruk wygrała z Francuzką Malvą Hammadouche 33:22, a Wichrowska zwyciężyła reprezentantkę Mongolii Uyangę Erdenesoyol 17:10.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Boks: Karolina Michalczuk pewna występu na igrzyskach w Londynie

Z trójki Polek w igrzyskach w Londynie wystąpi Michalczuk, bo ona rywalizuje w Azji w olimpijskiej kategorii 51 kg. W Londynie panie będą boksować także w wagach 60 kg i 75 kg, ale obie Poliki w tych kategoriach odpadły w 1/8 finału mistrzostw świata (Karolina Graczyk z Copacabany Konin w 60 kg i Lidia Fidura z UKS Gliwice w 75 kg). Czy obie będą miały jeszcze szansę wystąpić w igrzyskach, zadecyduje ranking AIBA (raczej nie znajdą się w czołowej czwórce).

32-letnia Karolina Michalczuk, po raz czwarty stanie na podium mistrzostw świata. Po złoto sięgnęła w 2008 roku, srebro - 2006, a brąz - 2010.

Do strefy medalowej MŚ nie awansowała inna z Polek, Sandra Drabik (54 kg, Boxing Kielce), która przegrała w ćwierćfinale z zawodniczką gospodarzy Ke Jian Liu 10:17. W półfinałach Michalczuk spotka się z broniącą tytułu Chinką Ren Cancan, przeciwniczką Kruk będzie Brytyjka Lisa Whiteside, a Wichrowskiej - Rosjanka Daria Abramowa.