Borussia wydarła punkty Bayerowi

SG
Ogromne emocje w Bundeslidze! W meczu, którego stawką była pozycja wicelidera Bayer Leverkusen z przegrał z Borussią Dortmund 2:3. Pierwszoplanowymi postaciami byli reprezentanci Polski.

Mistrzowie Niemiec uderzyli błyskawicznie. W 3 minucie po doskonałym dograniu Roberta Lewandowskiego, bramkę zdobył Mario Goetze. Siedem minut później faulowany w polu karnym był "Lewy", a bez problemów karnego wykorzystał Jakub Błaszczykowski.

"Aptekarze" obudzili się dopiero w drugiej połowie. Świetne rajdy prawą stroną przeprowadzał Sebastian Boenisch. To po jego precyzyjnych dośrodkowaniach gospodarze dochodzili do sytuacji strzeleckich. W końcu wysiłki Bayeru ukoronował Stefan Reinartz, zdobywając bramkę po podaniu Stefana Kiesslinga. Chwilę później ten sam zawodnik trafił po raz drugi, a głową asystował mu Boenisch!

Odpowiedź na to znalazł jednak Lewandowski. Były napastnik Lecha wykorzystał błąd Berta Leno i mocnym strzałem ustalił wynik meczu. Borussia mogła wygrać nawet wyżej, jednak drugiego karnego podyktowanego po faulu Boenischa na Lewandowskim nie wykorzystał "Kuba". Ostatnie zdanie dobitnie podsumowuje jak istotny był wkład biało-czerwonych w widowisko. W 86 minucie w zespole gospodarzy zadebiutował Arkadiusz Milik, jednak losów meczu odmienić już nie zdołał.