Brazylijski Corinthians pierwszym finalistą klubowych mistrzostw świata

Piłkarze Corinthians Sao Paulo wygrali w japońskiej Toyocie z Al Ahli Kair 1:0 (1:0) w pierwszym meczu półfinałowym klubowych mistrzostw świata. Zwycięskiego gola w 36. minucie strzelił głową z ostrego kąta Peruwiańczyk Paolo Guerrero.

W finale, który zostanie rozegrany w niedzielę w Jokohamie, brazylijski zespół spotka się ze zwycięzcą czwartkowego półfinału między Chelsea Londyn a meksykańskim CF Monterrey.

Zespół z Sao Paulo czuł się w Toyocie jak u siebie w domu. Wspierało go bowiem 15 tys. kibiców przybyłych z Kraju Kawy i kilkanaście tysięcy Japończyków.

Cały mecz w barwach Corinthians rozegrał były piłkarz ŁKS Łódź, Paulinho. Kilka godzin wcześniej Sanfrecce Hiroszima wygrał w meczu o piąte miejsce z Ulsan Hyundai (Korea Płd.) 3:2 (1:1).

Wyniki klubowych MŚ w piłce nożnejpółfinał: Corinthians Sao Paulo - Al Ahly Kair 1:0 (1:0)Bramka: Paolo Guerrero (36). mecz o 5. miejsce: Sanfrecce Hiroszima - Ulsan Hyundai 3:2 (1:1)Bramki: dla Sanfrecce - Yamagishi (35), Sato 2 (56, 72); dla Ulsan - Mizumoto (17-sam.), Yong (90+5). Program turnieju (relacje w TVP Sport): drugi półfinał (czwartek): CF Monterrey - Chelsea Londyn (11.30)mecz o 3. miejsce (niedziela): Al Ahli Kair - CF Monterey/Chelsea (8.30) finał (niedziela): Corinthians - CF Monterey/Chelsea (11.30, relacja TVP 1)