Burić i Kadar wygrali w meczach reprezentacji

KM
Tamas Kadar w meczu z Łotwą zobaczył żółtą kartkę
Tamas Kadar w meczu z Łotwą zobaczył żółtą kartkę Martin Meissner
Reprezentacje Bośni i Węgier, w barwach których grają lechici Jasmin Burić i Tamas Kadar zgodnie wygrały swoje mecze w eliminacjach do mistrzostw świata w Rosji.

Węgrom przyszło rywalizować z Łotwą. W pierwszym składzie oprócz piłkarza Lecha, Tamasa Kadara, zobaczyliśmy aż trzech innych zawodników na co dzień grających w ekstraklasie: Richarda Guzmicsa z Wisły Kraków, Nemanję Nikolicia z Legii Warszawa oraz Adama Gyurcso z Pogoni Szczecin. I właśnie akcja tej ostatniej dwójki dała Węgrom prowadzenie już w 10. min meczu – Nikolić asystował, Gyurcso strzelał. Węgrzy na 2:0 podwyższyli w 77. min za sprawą Adama Szalaia. Tamas Kadar zagrał przez 90 minut, tym razem na środku obrony, w pierwszej połowie ujrzał żółtą kartkę. Węgry tracą pięć punktów do liderującej w grupie Szwajcarii i z czterema punktami zajmują trzecie miejsce.

Z kolei Bośniacy dzięki bramkom Edina Dżeko w 70. i 81. min pokonali 2:0 Cypr. Jasmin Burić znów cały mecz przesiedział tylko na ławce rezerwowych. Bośniacy z sześcioma oczkami są na trzecim miejscu w grupie eliminacyjnej ze stratą trzech do pierwszej Belgii.