Calisia w dramatycznych okolicznościach uratowała punkt w meczu z Górnikiem Wałbrzych

Piłkarze Calisii w sobotnim spotkaniu pokazali determinację i charakter. Punkt uratowali w piątej minucie doliczonego czasu gry, grając od 61 minuty w dziesiątkę, a od 88 - w dziewiątkę. Bramkę na wagę remisu zdobył strzałem z 18 m Damian Drężewski.

Wcześniej na prowadzenie wyszli gości, którzy wykorzystali błąd defensywy Calisii. Na listę strzelców wpisał się Daniel Zinke.

- Wiadomo, że potrzebowaliśmy dużo szczęścia, by tak źle układający się mecz zremisować. Cieszę się, że w trudnych momentach zespół zaimponował walecznością. W ostatnich minutach to my byliśmy stroną przeważającą. Goście ograniczali się do wybijania piłki i spoglądania na zegarek. Z punktu jestem podwójnie zadowolony, bo ostatnio nie mieliśmy dobrej passy. W czterech meczach zdobyliśmy jedno "oczko", a wystarczy spojrzeć w tabelę, by zrozumieć, że każda zdobycz może mieć niebagatelne znaczenie na finiszu rozgrywek - zauważył trener Calisii, Sławomir Majak.

Zapytaliśmy go także o to, czy według niego siłą kaliskiej jedenastki jest przede wszystkim żelazna defensywa. - Dobrze bronimy jako cały zespół, ale też nie ukrywam, że blok defensywy jest naszą wizytówką. Jak gramy w pełnym s kładzie, to obrona jest monolitem. Niestety w ostatnich kolejkach tak nie było i od razu odbiło się to na wynikach - zakończył szkoleniowiec Calisii.

Calisia Kalisz - Górnik Wałbrzych 1:1Bramki: 0:1 Zinke (70), 1:1 Drężewski (90+5).Calisia: Melon - Wandzell, Obem (60 Ciesielski),Wiącek, Paczkowski, Drężewski, Szczepan (75 Szepeta), Grittnerl, Klofikl, Wróbel (46 Kowal), Mokwa.