Co robić w weekend w Poznaniu?

  Co robić w weekend w Poznaniu?

  Anna Jarmuż

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Co robić w weekend w Poznaniu?
  1/21
  przejdź do galerii

  Co robić w weekend w Poznaniu? ©Lukasz Gdak

  Poznaniacy mogą odwiedzić Jarmark Świętojański i pobawić się na festynie. W niedzielę ulicami miasta przejdzie też Marsz dla Życia.
  Walki wojów, średniowieczne zabawy i pokazy dawnego rzemiosła - to wszystko czeka na poznaniaków, którzy przyjdą w weekend na Stary Rynek. Wioska Średniowieczna stanie tam w ramach Jarmarku Świętojańskiego. To nie koniec atrakcji. Na scenie zagra zespół Muzyki Dawnej Góra Trolla. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach świętojańskich i warsztatach ogrodniczych. Zobaczą też spektakl pt. „Pinezkologia”. W ramach akcji „Bajkowy Rynek” czytać będą im dyrektor Gabinetu Prezydenta - Andrzej Białas i Andrzej Niemyt - aktor Teatru Nowego w Poznaniu.

  - Uliczka Jana Baptysty Quadro zamieni się w aleję rękodzielników. Pojawią się nie tylko wystawcy z Polski, ale też Ukrainy, Białorusi i Kazachstanu - mówi Iwona Rafińska, prezes spółki Targowiska.  Niespodzianki czekają też na tych, którzy lubią dobrze zjeść. W weekend na rynku można będzie skosztować nie tylko tradycyjnej polskiej kuchni, ale też specjałów z innych regionów świata - litewskich wędlin i chlebów czy tureckiej baklawy.

  Jarmark Świętojański rozpocznie się w sobotę i potrwa do 25 czerwca. Atrakcje czekać będą każdego dnia w godz. 10-20.
  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo