Co tak śmierdzi w Poznaniu? Co tak śmierdzi w Przeźmierowie, Plewiskach, Skórzewie i okolicach?

ZSN

Wideo

Straszliwy smród daje się we znaki mieszkańcom Poznania i okolic. Od kilku dni zaniepokojeni poznaniacy zwracali już uwagę, że w Poznaniu nieprzyjemnie pachnie. W środę wieczorem odór bardzo się nasilił. Brzydkie zapachy pojawiają się w stolicy Wielkopolski co roku. Co tak śmierdzi?

"Na Garbarach nie da się okien otworzyć", "W Przeźmierowie maseczki ratują przed smrodem", "Alarm, na Szelągowskiej dramat", "Ktoś kojarzy dlaczego w Poznaniu w okolicach Plaza - Pestka - Batorego tak okrutnie cuchnie powietrze?! Przyznam że trochę mnie to martwi... Ktoś coś wie?", "Czy ktoś jeszcze czuje ten zapach z pola? Smród jest taki że wytrzymać nie idzie na zewnątrz. Inne lata tez się zdarzało. Wiadomo mieszkamy na wsi ale teraz już ktoś przesadził…" - piszą internauci.

Podobna sytuacja jest m.in. na Piątkowie, najgorzej wydaje się być w okolicach Grunwaldu, Plewisk, Batorowa.

Prawdopodobnie źródłem przykrych zapachów jest gnojowica, czyli organiczny nawóz składający się z przefermentowanych odchodów bydła, którą rolnicy wyrzucają po żniwach na pola pod Poznaniem.

Gnojowica wylewana w sposób niekontrolowany stanowi zagrożenie dla środowiska przyrodniczego. Jej stosowanie regulują przepisy prawne UE. Można ją wylewać od kwietnia do listopada (z pewnymi ograniczeniami).

ZOBACZ TEŻ:

Codzienne podróżowanie MPK Poznań dostarcza wielu niezapomnianych przeżyć. Zobacz, co zaskakuje, dziwi i śmieszy pasażerów poznańskich autobusów i tramwajów.Kliknij tutaj i przejdź do kolejnych zdjęć --->

Zaskakujące zdjęcia z poznańskiej komunikacji. To dziwi i śm...

Dodaj ogłoszenie