Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Co w zamian gimnazjów sportowych i dwujęzycznych?

Anna Jarmuż
Waldemar Wylegalski
MEN poinformowało, jak po reformie edukacji będzie wyglądać nauka w klasach sportowych i dwujęzycznych. Co czeka poznańskie szkoły?

Gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zastąpią je 8-klasowe szkoły podstawowe, 4-letnie licea i 5-letnie technika. To założenia reformy edukacji, proponowane przez rząd PiS. W Poznaniu trwają już prace nad nową siatką szkół. Zajmuje się tym zespół ds. reformy oświaty, w skład którego wchodzą urzędnicy i miejscy radni. Nie ma jeszcze ostatecznych decyzji w sprawie poznańskich gimnazjów, ale są już wstępne propozycje. Te dotyczą także szkół sportowych i dwujęzycznych.

Rozszerzony język obcy
Wcześniej klasy dwujęzyczne działały tylko w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Decyzją MEN, po zmianach, oddziały te będą funkcjonować także w szkołach podstawowych - ale tylko w klasach 7 i 8.

- W ten sposób zostanie zachowana liczba lat edukacji dwujęzycznej tj. 6 lat - 2 lata w szkole podstawowej (kl. VII-VIII) oraz 4 lata w liceum ogólnokształcącym - czytamy na stronie MEN. Oddziały dwujęzyczne będzie mogła utworzyć każda podstawówka. W pierwszej kolejności będą przyjmowani do nich uczniowie danej szkoły.

Resztę tekstu przeczytasz w Serwisie PLUS

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski