Cóż za emocje w hali przy Newtona! Poznańskie szczypiornistki lepsze od Korony Kielce po karnych. Kolejne show w wykonaniu Agaty Wasiak

Agata Wasiak z Enei Piłka Ręczna była nie do zatrzymania dla kielczanek w ostatnim tegorocznym meczu w Lidze Centralnej Kobiet. Rozgrywki wrócą w nowym roku, ponieważ teraz nastąpi przerwa dla reprezentacji przygotowującej się do MŚ Waldemar Wylegalski
Enea Piłka Ręczna zakończyła tegoroczne występy w Lidze Centralnej efektowną wygraną po karnych. Kolejne show w hali przy Newtona zaprezentowała zdobywczyni 12 goli, Agata Wasiak.

To nie pierwszy taki występ w tym sezonie rozgrywającej poznańskiego zespołu. 30-latka od początku sezonu imponuje formą i nic dziwnego, że jest w czołówce strzelczyń Ligi Centralnej.

Od początku sobotnie spotkanie z sąsiadem w tabeli było niezwykle wyrównane, choć w pierwszej połowie częściej prowadziły podopieczne Amelii Chmielewskiej. Po zmianie stron kielczanki w końcu jednak dogoniły poznanianki i w efekcie doszło do serii karnych, wygranych przez zespół gospodarzy. Po ostatniej bramce radości nie było końca. Trudno się dziwić, bo Enea Piłka Ręczna odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu.

„Dużo emocji, bardzo wyrównany pojedynek dwóch drużyn o podobnym potencjale i całe piękno kobiecej wersji piłki ręcznej” – tak podsumowały szczypiornistki z Poznania swój świetny występ na profilu facebookowym.

Znacznie gorzej spisały się przed własną publicznością szczypiornistki Energi Szczypiorno Kalisz, debiutujące w tym sezonie w Superlidze. Kaliszanki przegrały bowiem z Piotrcovią 21:29 (9:16). Drugą część spotkania trafieniem otworzyła Kinga Stanisławczyk. Po pierwszych pięciu minutach znów przyjezdne zaczęły odjeżdżać gospodyniom. W 38. minucie Piotrcovia prowadziła już dziesięcioma trafieniami 12:22. W ostatnim kwadransie gra się nieco wyrównała, ale zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego kontrolowały sytuację na boisku.

Liga Centralna Kobiet: Enea Piłka Ręczna Poznań – Korona Handball Kielce 34:34 (17:16), karne 4:2
Enea: Wasiak 12, Boryń 5, Parandii 5, Kasprowiak 4, Szliuchtina 3, Wosińska 3. Sowa 2.
Korona: Berlińska 7, Leśniak 6, Janczarek 5, Staszewska 5, Rosińska 4, Toboła 4, Rzepka 2, Łucak 1.
Inne wyniki: Vitamineo Jelenia Góra – Sambor Tczew 26:26, karne 4:2, Ruch Chorzów – SPR Gdynia 35:27, MTS Żory – Dziewiątka Legnica 41:30, PreZero Radom – Sośnica Gliwice 35:25.
Kolejność 1. Ruch 24 pkt, 2. MTS Żory 23, 3. SPR Gdynia 18, 4. Korona 14, 5.. Enea Piłka Ręczna 14.