Derby Wielkopolski i emocji dla Biofarmu Basket Poznań. Koncert Marcina Fliegera. Muksiary gromią Eneę AZS III Gorzów

Zaktualizowano
Rozgrywający Biofarmu, Marcin Flieger zdobył w środowych derbach aż 38 punktów
Rozgrywający Biofarmu, Marcin Flieger zdobył w środowych derbach aż 38 punktów Grzegorz Dembinski
Po trzech porażkach z rzędu koszykarze Biofarmu Basket przełamali się w derbach Wielkopolski. W środę w hali CityZen po bardzo emocjonującym spotkaniu I ligi pokonali Timeout Polonię Leszno 104:101. Z kolei w pierwszym spotkaniu w tym sezonie u siebie koszykarki MUKS rozgromiły Eneę AZS III Gorzów Wlkp. 89:33 (najwięcej punktów zdobyły dla poznanianek Magdalena Kowalewska 13 i Natalia Błaszczak 11).

Biofarm Basket Poznań odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie pokonując Timeout Polonię 1912 Leszno 104:101 w 4. kolejce 1 Ligi koszykówki. Poznaniacy wygrali w derbach Wielkopolski po elektryzującym początku i zaciętej walce w końcówce. Rewelacyjny występ zaliczył Marcin Flieger, który zdobył 38 punktów.

Spotkanie od pierwszych sekund przebiegało w błyskawicznym tempie. Akcje trwające 5-10 sekund, szybkie podejścia pod linię rzutów za 3 punkty oraz umiejętne prowokowanie fauli były główną domeną strategii Basketu w pierwszej części meczu. Taktyka opłaciła się - po 5 minutach BBP prowadził już 23:8. Znaczną część punktowej zaliczki zapewnił poznaniakom kapitan, Marcin Flieger, za sprawą aż czterech celnych rzutów za 3 punkty (z 8 prób). Pierwszą kwartę Basket zakończył wynikiem 31:17, zmuszając Polonię do reorganizacji gry w obronie. Ta przyszła, ale do postawienia się Basketowi zabrakło leszczynianom punktu - drugą kwartę BBP również wygrał, tym razem wynikiem 27:26, a widniejące na tablicy 58:43 zwiastowało pierwsze zwycięstwo Basketu w sezonie. W trzeciej kwarcie do głosu wreszcie doszła Polonia. Chanas, Dylewicz, Pabian, Trubacz i Skibniewski po kolei trafili swoje rzuty za 3 i przewaga Basketu zmalała do zaledwie jednego punktu na 5 minut przed końcem kwarty. Leszczynianie wygrali trzecią część gry aż 37:20, rozpoczynając IV kwartę na prowadzeniu 80:78. Polonia potrzebowała jednak niemal 4 minut czasu gry, by zdobyć kolejne punkty, co wykorzystali zawodnicy Pawła Blechacza. Na 2 minuty przed końcem, ku wielkiej radości poznańskiej publiczności, odpalił Basket. Rzut za 3 punkty, poprzedzony wsadem, oba autorstwa Dawida Bręka, przełamały barierę 100 punktów dla BBP. Dopingująca na stojąco publiczność w Hali CityZen wreszcie mogła świętować. Zła passa przełamana, i to w jakim meczu: poznaniacy zgarnęli Derby Wielkopolski i wywalczyli pierwsze zwycięstwo w sezonie. Biofarm Basket Poznań - Timeout Polonia 1912 Leszno 104:101.

Bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem na parkiecie był kapitan Basketu Poznań, Marcin Flieger. Doświadczony rozgrywający zdobył 38 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek. Drugie double-double w sezonie zdobył powracający po kontuzji stopy Filip Struski (10 punktów i 11 zbiórek). Dla Polonii najlepiej punktowali Filip Dylewicz (23 pkt) oraz Kamil Chanas (21 pkt).

Następne ligowe starcie Biofarm Basket Poznań stoczy na wyjeździe z drużyną Górnik Trans.eu Wałbrzych. Mecz ten odbędzie się w niedzielę, 20 października w Wałbrzychu.

Najbliższy mecz domowy Biofarm Basket Poznań rozegra w sobotę, 26 października o godz. 17:00. Rywalem BBP będzie Polfarmex Kutno.

Młodzi piłkarze "dokończyli" mistrzostwa Polski z 1939 r.