Drugie miejsce poznańskich studentów na piłkarskim turnieju w Eindhoven

LUMAR
Piłkarska drużyna Wyższej Szkoły Handlu i Usług wzięła udział w turnieju w holenderskim Eindhoven, którego organizatorem był miejscowy uniwersytet. Na starcie stanęło 18 zespołów studenckich z niemal całej Europy.

Po zwycięskich meczach w grupie eliminacyjnej, w której poznańska WSHiU rywalizowała z drużynami z Czech, Słowacji, Holandii, Francji, Niemiec i… Polski, zespół awansował do końcowej fazy rozgrywek, w której stawką były już tylko najwyższe miejsca w turnieju.

W meczu ćwierćfinałowym WSHiU zmagała się z reprezentacją Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna, zwyciężając po emocjonującym konkursie rzutów karnych 7:6. W regulaminowym czasie goli nie było. Również bezbramkowym remisem zakończył się mecz półfinałowy, w którym przeciwnikiem poznaniaków byli studenci z Uniwersytetu w Pradze. I tym razem w rzutach karnych lepsi okazali się studenci WSHiU, wygrywając je 5:4.

Zwycięstwo z prażanami dało przepustkę do finału, w którym poznaniacy zagrali z drużyną Uniwersytetu Technicznego w Chemnitz. Mecz zakończył się sukcesem Niemców 1:0, a jedyna bramka padła w przedostatniej minucie dogrywki. Tym samym drużyna WSHiU zajęła w Eindhoven drugie miejsce, co jest oczywiście bardzo miłą niespodzianką.

Wśród zawodników z Wyższej Szkoły Handlu i Usług wyróżnili się Marcin Daniel, Filip Paszkiewicz, Piotr Markiewicz, Jacek Szymczak, Michał Waskowski i Jakub Wojtkowiak. Opiekunem zespołu był Piotr Kuś. Do wyjazdu studentów WSHiU do Holandii doszło dzięki pomocy uczelni oraz sponsora - Domu Wydawniczego Rebis.