Drużyna Szpiku zorganizowała Dni Mamy Onkologicznej

  Drużyna Szpiku zorganizowała Dni Mamy Onkologicznej

  Marta Żbikowska

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Klinikę Estetique odwiedziły mamy dzieci z oddziałów onkologicznych, aby choć na chwilę oderwać się od szpitalnego życia spędzanego na kilku metrach
  1/5
  przejdź do galerii

  Klinikę Estetique odwiedziły mamy dzieci z oddziałów onkologicznych, aby choć na chwilę oderwać się od szpitalnego życia spędzanego na kilku metrach kwadratowych ©Adrian Wykrota

  Choroba dziecka wywraca wszystko do góry nogami. Pokazuje inny wymiar macierzyństwa. Przenosi w świat wyznaczony szpitalnym rytmem, kolejnymi badaniami, czekaniem na wyniki. Dla mam dzieci z oddziałów onkologicznych 26 maja jest szczególnym świętem. Z tej okazji Drużyna Szpiku przygotowała Dni Mamy Onkologicznej.
  Ich świat na co dzień zamknięty jest w szpitalnej sali. Dniami i nocami czuwają przy swoich chorych dzieciach. Towarzyszy im strach, bezsilność, bezradność, których starają się nie okazywać. Los wystawił ich macierzyństwo na ciężką próbę. Aby stawić czoło potężnemu przeciwnikowi, jakim jest choroba ich dzieci, mamy onkologiczne potrzebują siły, wsparcia i dobrych ludzi wokół siebie. Dni Mamy Onkologicznej to cykl atrakcji, które dla mam małych pacjentów z oddziału onkologii Szpitala Klinicznego im. Jonschera w Poznaniu z okazji 26 maja przygotowali wolontariusze Drużyny Szpiku.

  - Mama, która czuwa przy chorym dziecku musi mieć siłę - przekonuje Dorota Raczkiewicz, szefowa Drużyny Szpiku. - Musi jeść, odpoczywać, musi mieć czas na to, aby czasami wyjść na spacer i przewietrzyć głowę z nagromadzonych tam myśli.
  Mamy małych pacjentów pierwszego dnia wybrały się do Teatru Nowego w Poznaniu. Kolejnego skorzystały z usług kosmetycznych i relaksacyjnych w Klinice Estetique. Zostały również zaproszone na kolację do Gościńca Sucholeskiego.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo