Dwie najsłabsze ekipy OrlenLigi pogrążone w kryzysie! Nafta Piła nie wygrała od 22 listopada!

Budowlani Łódź dwukrotnie wygrali w tym sezonie z Naftą Piła. W pierwszym meczu łodzianki wywalczyły dwa punkty, a w drugim zgarnęły już całą pulę. Fot. Wiesław Szmagaj
Data 22 listopada wciąż jest dla siatkarek Nafty Piła przekleństwem. Od tego czasu bowiem notorycznie przegrywają w Orlen Lidze. W poniedziałek musiały uznać wyższość Budowlanych w Łodzi. Po porażce 1:3 podopieczne Łukasza Przybylaka wciąż zajmują przedostatnie miejsce. Na szczęście Pałac Bydgoszcz ich nie goni, bo też regularnie przegrywa...

Początek spotkania w opustoszałej Atlas Arenie zwiastował przełom, bo w pierwszym secie wspaniałą serię na zagrywce zanotowała Magdalena Wawrzyniak (sześć punktów z rzędu) i wyprowadziła ekipę gości na trzypunktowe prowadzenie (16:13).

Wydawało się, że w drugiej partii pilanki pójdą za ciosem. Dość długo zresztą toczyły z rywalkami wyrównany bój. Dopiero po drugiej przerwie technicznej, przy stanie 15:16, przyjezdne straciły koncepcję gry. Inna sprawa, że dobrą zmianę dała doświadczona rozgrywająca, Magdalena Śliwa. Była reprezentantka „poukładała” grę łodzianek. Uruchomiła przede wszystkim w ataku Sanję Popovic i Natalię Skrzypkowską. Tymczasem pilski zespół gasł w oczach z każdą minutą i akcją.

W trzeciej partii do gry wkroczyły zmienniczki, ale fakt ten nie spowodował zmiany oblicza gry Nafty. Wciąż było za dużo plasowanych ataków, a za mało udanych bloków. Wawrzyniak nie imponowała już skutecznością na skrzydle, a i środkowe zaczęły usypiać przy siatce. W efekcie w czwartym secie pilskie siatkarki myślały jedynie o tym, by jak najszybciej przenieść się pod prysznic. A szkoda, bo łódzki zespół nie zagrał na jakimś olśniewającym poziomie i był absolutnie do ogrania.

Budowlani Łódź – Nafta Piła 3:1
(21:25, 25:17, 25:19, 25:14)

Budowlani: Kajzer, Skrzypkowska, Pycia, Popović, Grajber, Courtois (libero) oraz Polańska, Ściurka, Śliwa.
Nafta: Milovic, Wilczyńska, Jarmoc, Konieczna, Wawrzyniak, Skorupka, Pauliukouskaya (libero) oraz Stencel, Sobczak, Raczyńska.
MVP spotkania: Magdalena Śliwa.
W innym meczu OrlenLigi Aluprof Bielsko-Biała wygrał z Pałacem Bydgoszcz 3:1 (25:15, 24:26, 25:19, 25:21). We wtorek w ostatnim meczu 15. kolejki, Legionovia zmierzy się z Developresem Rzeszów.