Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Dwudziestotysięczne wydanie Głosu Wielkopolskiego

Adam Pawłowski, redaktor naczelny "Polski Głosu Wielkopolskiego"
Od pierwszego do dwudziestotysięcznego numeru „Głosu Wielkopolskiego”. Najnowsze wydanie naszego dziennika przygotowywali m.in. (od lewej) Tomasz Bocheń , Maciej Roik, Małgorzata Linettej, Piotr Talaga, Krzysztof Smura, Leszek Waligóra, Tomasz Szukała,  Adam Pawłowski, Sławomir Kmiecik i Stefan Drajewski
Od pierwszego do dwudziestotysięcznego numeru „Głosu Wielkopolskiego”. Najnowsze wydanie naszego dziennika przygotowywali m.in. (od lewej) Tomasz Bocheń , Maciej Roik, Małgorzata Linettej, Piotr Talaga, Krzysztof Smura, Leszek Waligóra, Tomasz Szukała, Adam Pawłowski, Sławomir Kmiecik i Stefan Drajewski Andrzej Szozda
Taką liczbą wydań może poszczycić się niewiele tytułów w Polsce. W większości są to dzienniki regionalne, mocno wpisane w życie lokalnych społeczności, mające wiernych od lat Czytelników. Do nich zalicza się "Głos Wielkopolski", którego dwudziestotysięczne wydanie, Szanowny Czytelniku, trzymasz w ręku.

Oprócz gazety z aktualnymi informacjami i licznymi, sobotnimi dodatkami, przygotowaliśmy dzisiaj specjalny "Głos" w formacie XXL. Zaprezentowaliśmy w nim opinie znanych postaci naszego regionu. Mówią o wielkopolskich wartościach i o tym, co to znaczy być poznaniakiem, opowiadają o swoich kontaktach z "Głosem", o budowaniu pozycji dziennika.

Tym wydaniem nie uda nam się jednak podsumować pracy kilku pokoleń dziennikarzy, którzy z zaangażowaniem i pasją przez wiele lat tworzyli gazetę… Bo gazeta to ludzie. Opisujący naszą codzienność, utrwalający ją na zdjęciach, redagujący artykuły. To także ci, którzy drukują i rozwożą ją do kiosków i sklepów. Pozyskują reklamy i reklamują gazetę. Dbają o obsługę administracyjną. To jest właśnie czas, aby przypomnieć ich pracę.

Dwudziestotysięczne wydanie jest powodem do dumy. Staramy się jednak, aby większych, mniejszych, czasami bardzo małych okazji do radości było jak najwięcej. Przez lata było ich wiele. Przytoczyć warto choćby te najświeższe. Trzy lata temu, wywalczyliśmy umieszczenie Poznania w oficjalnych dokumentach projektowych kolei dużych prędkości tzw. "Igreka". Wcześniej uwzględniony był tylko Wrocław. Zbieraliśmy podpisy pod petycją w sprawie dofinansowania budowy basenów sportowych w kompleksie "Termy Maltańskie". Po wielu perturbacjach udało się - pieniądze na termy są. Zorganizowaliśmy akcję poparcia dla budowy drogi S11. Włączyli się w nią parlamentarzyści i mieszkańcy wielu gmin wielkopolskich. Zebraliśmy ponad 30 tys. podpisów. Były także zdarzenie o mniejszej skali, ale również ważne. Walczyliśmy o to, by tramwaj 26 kursujący na trasie PSTw Poznaniu jeździł także po południu i udało się.

Inicjowaliśmy akcje, które miały poprawić bezpieczeństwo, jakość życia. Takimi np. były "Czyste posesje", "Bezpieczna droga do szkoły" , a także "Szkoła bez przemocy". Prawdziwa satysfakcja była jednak wtedy, gdy bezpośrednio mogliśmy Wam pomóc. Obronić przed administracyjną bezdusznością, bezsensownymi decyzjami urzędników, załatwić poszkodowanym przez los dach nad głową...

Wspominam o tym, bo tylko w taki sposób, pracując z pasją, będąc niezależnym i rzetelnym "Głosem" możemy podziękować Wam Szanowni Czytelnicy za zaufanie. No i zobowiązuje nas do tego dwadzieścia tysięcy wydań.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski