Enea Energetyk Poznań łatwo ograł Karpaty Krosno. Trener siatkarek z Moraska wciąż szuka optymalnego zestawienia składu

Siatkarki Enei Energetyka Poznań miały powody do radości po meczu z Karpatami Krosno Piotr Ruychter/lepszypoznan.pl
Pierwszoligowy zespół siatkarek Enei Energetyka Poznań po porażce w Częstochowie w pełni zrehabilitował się w meczu z Karpatami Krosno (3:0) w hali UAM na Morasku.

Od początku energetyczne dziewczyny narzuciły swoje tempo gry i pewnie pokonały rywalki w pierwszym secie do 19.

Poznanianki nie straciły koncentracji także w dwóch kolejnych partiach, wygranych do 13. W końcówce ostatniego seta fenomenalną serią popisał się atakująca Paulina Reiter, która zaliczyła aż siedem wygrywających zagrywek z rzędu.

– Jestem bardzo zadowolona z naszego występu. Dumna i szczęśliwa, że potrafimy grać zespołowo i wzajemnie się wspierać. Moje wyróżnienie zawdzięczam całej drużynie i sztabowi. Na treningach siatkarskich i siłowych wykonujemy naprawę dobrą robotę! Dziękuję kibicom za doping i wsparcie – mówiła była zawodniczka Pałacu Bydgoszcz.

Zadowolony po spotkaniu z Karpatami był również trener Enei Energetyka, Marcin Patyk.

– Nie przywiązywałbym dużej wagi do klasy rywala. W naszej sytuacji w każdym spotkaniu wymagana jest maksymalna koncentracja. Nie ma co też ukrywać, że wciąż szukamy optymalnego zestawienia składu – tłumaczył szkoleniowiec drużyny, która w tym sezonie ma łatwiejszą drogę do play-off niż w poprzednim, ponieważ zamiast czterech zespołów do decydującej fazy rozgrywek przystąpi osiem ekip.

Po sobotnim meczu odbyło się rozstrzygnięcie klubowego konkursu. Kierownik drużyny, Iwona Zuzel wręczyła nagrodę w postaci sportowego zegarka kibicowi, który poprawnie wskazał drużynę, która rozpocznie mecz oraz wynik pierwszego seta.

I liga siatkarek: Enea Energetyk Poznań – Karpaty Krosno 3:0 (25:19, 25:13, 25:13)
Enea Energetyk: Gorzkiewicz (2), Regulska (3), Oktaba (9), Reiter (22), Fojucik 8), D. Dąbrowska (9), Rafałko (libero) oraz Szczepuła, M. Pisarska i Niwald.

Inne wyniki: AZS AWF Warszawa – Wieżyca Stężyca 2:3, SMS Szczyrk – San-Pajda Jarosław 3:0, PWSZ Tarnów – Stal Mielec 3:2, Płomień Sosnowiec – BAS Białystok 3:0, Solna Wieliczka – Libero Aleksandrów Łódzki 3:0, LOS Nowy Dwór Mazowiecki – Częstochowianka 3:1.

Kolejność w tabeli: 1. PWSZ14 pkt, 2. Stal 13 pkt, 3. Płomień 10, ...7. Enea Energetyk 8 pkt.