Felix Hassman z Niemiec po raz drugi wygrał konkurs Grand Prix na Cavaliadzie w Poznaniu

LUMAR
To drugie zwycięstwo Felixa Hassmana w Poznaniu
To drugie zwycięstwo Felixa Hassmana w Poznaniu Maciej Urbanowski
Niemiec Felix Hassmann po raz drugi z rzędu wygrał na poznańskiej Cavaliadzie, międzynarodowych zawodach jeździeckich w skokach przez przeszkody CSI3*, konkurs Grand Prix Poznania (wysokość przeszkód 140-160 cm, z rozgrywką) pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego.

Drugie miejsce w konkursie, który był ostatnią kwalifikacją Pucharu Świata Ligi Europy Centralnej, a także zaliczanym do rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI) oraz Cavaliada Tour Ranking zajął Michał Kaźmierczak z KJ Leśna Wola Głogów Małopolski, trzecia lokata przypadła Belgowi Bertowi Prouve. Cała trójka w rozgrywce, w której jechało osiem par nie popełniła błędu, a Niemiec przejechał parkur w czasie 36,48 sekundy, Kaźmierczak miał czas 37, 76, a Prouve 43,96.

Felix Hassmann to pięciokrotny medalista mistrzostw Europy w kategoriach młodzieżowych, miedzy innymi mistrz Europy juniorów w 2004 roku i srebrny medalista mistrzostw Europy młodych jeźdźców w 2006 roku. Kiedy w zeszłym roku przyjechał do Poznania, był 225 zawodnikiem rankingu FEI. Na ubiegłorocznej Cavaliadzie wygrał aż trzy konkursy rankingowe, w tym Grand Prix i od tego momentu zaczął piąć się w górę w światowym zestawieniu.

Michał Kaźmierczak ma 29 lat, aż do 18 roku życia jeździł i startował na kucach zdobywając siedem medali mistrzostw Polski. Pierwszy międzynarodowy sukces odniósł w 2008 roku wygrywając z polską drużyną Puchar Narodów w Tallinie. W tym roku zdobył złoty medal w Pucharze Polski seniorów. Po niedzielnym sukcesie w Poznaniu Kaźmierczak został liderem Pucharu Świata w Lidze Europy Centralnej. Kolejne zawody w połowie marca. Wtedy odbędzie się Cavaliada Warszawa.

Cavaliada Poznań: Zawody w powożeniu zaprzęgami. Zobacz zdjęcia!