Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gra komputerowa trafiła do spisu lektur. This War of Mine polskiego studia 11 bit będzie lekturą nieobowiązkową w liceum

Igor Chudziński
Igor Chudziński
This War of Mine polskiego studia 11 bit będzie lekturą nieobowiązkową w liceum.
This War of Mine polskiego studia 11 bit będzie lekturą nieobowiązkową w liceum. 11 bit
To pierwszy tego typu eksperyment edukacyjny na świecie. Wyprodukowana przez polskie studio 11 bit gra wideo This War of Mine znajdzie się w kanonie nieobowiązkowych lektur szkolnych w ostatnich klasach licealnych. Jest tylko jeden warunek: uczniowie muszą mieć ukończone 18 lat.

W czwartek, 18 czerwca 2020 roku premier Mateusz Morawiecki odwiedził siedzibę spółki 11 bit, producenta gry This War of Mine. Podczas wizyty szefa rządu zapowiedziano, że hitowa gra studia znajdzie się w kanonie lektur nieobowiązkowych dla ostatnich klas licealnych.

- Poprzez włączanie gier do systemu edukacji będziemy poszerzać naszą wyobraźnię i wnosić coś nowego do kultury - nie tylko polskiej, ale i całego świata - mówił premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz też: Poznań Game Arena 2018: Premier Mateusz Morawiecki zagrał w grę This War of Mine

Szef rządu przekonywał również, że gra This War of Mine to pełna dylematów moralnych historia cywili walczących o przetrwanie podczas konfliktu zbrojnego.

This War of Mine zostanie włączona do kanonu lektur w roku szkolnym 2020/2021. Będzie ona dostępna dla uczniów i szkół za darmo. Jednak uczniowie, którzy będą chcieli skorzystać z tej nieobowiązkowej lektury, będą musieli mieć ukończone 18 lat.

This War of Mine: Fabuła

Gra This War of Mine została wyprodukowana przez polską firmę 11 bit studios notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Tytuł jest dostępny na rynku od 2014 roku.

Fabuła gry jest inspirowana inspirowana oblężeniem Sarajewa trwającym od 1992 do 1996 r. . Gracz wciela się w cywila – ofiarę wojny, starającego się przeżyć w ciężkich warunkach. Jest zmuszony dokonywać wyborów moralnych w celu zapewnienia żywności, lekarstw i schronienia.

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski