Hanna Łyczbińska z KU UAM Poznań triumfuje w Gdańsku w zawodach „O Bursztynowy Floret”

LUMAR
Hanna Łyczbińska z KU UAM
Hanna Łyczbińska z KU UAM Mateusz Witkowski
Hanna Łyczbińska , reprezentantka Klubu Uczelnianego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zwyciężyła w rozgrywanym w Gdańsku Pucharze Polski we florecie „O Bursztynowy Floret”. W pojedynku finałowym poznanianka zwyciężyła 15:12 Karolinę Chlewińską (Sietom AZS AWFiS Gdańsk).

Pojedynek ten był powtórką ubiegłorocznego finału Pucharu Polski w Gdańsku, w którym również triumfowała Hanna Łyczbińska, wtedy jednak wygrała 5:4.

Jest to ogromny sukces zawodniczki KU AZS UAM. Pani Hanna w minionym tygodniu nie trenowała z powodu choroby, której nabawiła się podczas niedawnego Pucharu Świata w Algierze, gdzie zajęła wysokie, 15 miejsce.

Na trzecim stopniu podium obok Anny Szymczak (Sietom AZS AWFiS Gdańsk) stanęła reprezentantka AZS AWF Poznań – Martyna Synoradzka. Bardzo dobrze zaprezentowała się również klubowa koleżanka triumfatorki turnieju – Marika Chrzanowska, która uplasowała się na siódmym miejscu. W pierwszej szesnastce znalazły się również: Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Lachman (obie AZS AWF Poznań), Katarzyna Matysiak (Warta Muszkieterowie Poznań).

W zawodach w Gdańskiej Szkole Floretu rywalizowały 62 zawodniczki. To był już drugi turniej zaliczany do Pucharu Polski. Następny zaplanowano na 21 i 22 marca w Poznaniu.