Hokeistkom brakowało skuteczności

Amelia Katerla i jej koleżanki nie były gorsze od  Białorusinek, ale przegrały 3:6
Amelia Katerla i jej koleżanki nie były gorsze od Białorusinek, ale przegrały 3:6 Fot. Paweł Miecznik
Nie tak miał wyglądać początek mistrzostw Europy grupy B dla polskich hokeistek na trawie. Biało-czerwone w pierwszym spotkaniu turnieju, rozgrywanego w Poznaniu, przegrały z Białorusią 3:6 (0:3). Polki wcale nie były gorsze od rywalek, zabrakło im jednak skuteczności.

Biało-czerwone rozpoczęły spotkanie z ogromnym animuszem i osiągnęły znaczną przewagę. W pierwszym fragmencie spotkania wypracowały sobie nie tylko sytuacje podbramkowe, ale też cztery krótkie rogi. Niestety zawodniczki trenera Krzysztofa Rachwalskiego były nieskuteczne. Natomiast pojedynczy wypad rywalek przyniósł im prowadzenie w 10. minucie.

Polskie hokeistki ponownie dobrze rozgrywały piłkę, podchodziły z akcjami w półkole strzałowe, ale bez efektu. A Białorusinki po kolejnych błędach w obronie naszej drużyny zdobyły dwie następne bramki. A kiedy po przerwie rywalki wygrywały już 5:0, trudno było się spodziewać, że losy meczu mogą się odwrócić.

W ostatnich dwudziestu minutach Polki pokazały niezwykły charakter. W ciągu pięciu minut zdobyły trzy bramki i miały jeszcze przynajmniej dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Naprawdę były bardzo bliskie remisu, jednak ostatecznie skończyło się na porażce 3:6.

- Wielka szkoda tej porażki, bo to my prowadziliśmy grę, stworzyliśmy wiele sytuacji podbramkowych, ale to rywalki wygrały mecz. Zabrakło też koncentracji w obronie, bo stracone gole, to nasze prezenty. Cóż, po dniu odpoczynku walczymy dalej - mówił po meczu trener Krzysztof Rachwalski.
Polskie hokeistki w środę zmierzą z Walijkami (godz. 16.30), natomiast ostatni mecz w grupie zagrają ze Szkotkami w czwartek (godz. 18.45). Dzisiaj natomiast na boisku poznańskiej AWF dwa mecze gr. A: Francja - Szwajcaria (14.15) i Ukraina - Rosja (16.30).

Od porażki, bardzo bolesnej, rozpoczęli turniej mistrzostw Europy grupy B w ukraińskiej Winnicy, polscy hokeiści. Biało-czerwoni przegrali bowiem z ekipą Walii 1:2 (1:0). Polakom będzie teraz trudniej walczyć o czołową czwórkę w imprezie. Dzisiaj rywalem polskich hokeistów będzie drużyna Czech, a w czwartek ostatni mecz grupowy ze Szwedami.

ME kobiet w Poznaniu
Polska - Białoruś 3:6 (0:3)

bramki: dla Polski - Dorota Ilków-Gołąb (55), Justyna Piechnik (57), Katarzyna Krasińska (62); dla Białorusi - Julia Michejczyk 2 (10, 45-k), Olga Szyntar 2 (18, 68-k), Krestina Kulinkowicz 2 (32, 48).
Polska: Nowicka - Szczurek, Zagajska, Hawrot, Bugała, Katerla, Wieloch, Krasińska, Polewczak, Rybacha, Wiśniewska; na zmiany: Sztybrych, Okaj, Ilków-Gołąb, Piechnik, Walasek.
Inne wyniki
gr. B: Szkocja - Walia 1:0 (0:0);
gr. A: Rosja - Francja 1:1 (0:1), Ukraina - Szwajcaria 10:2 (5:1).

ME mężczyzn w Winnicy
Polska - Walia 1:2 (1:0)

bramki: dla Polski - Michał Nowakowski (9-kr); dla Walii - Gay Rick Huw (47-kr), Andrew Cornick (68).