Hokej na trawie: Polskie porażki w Lidze Mistrzów

Jacek Pałuba
To nie był udany start polskich hokeistów na trawie w Lidze Mistrzów. Mistrz kraju Grunwald Poznań przegrał bowiem w pierwszym meczu grupy G z rosyjskim Dinamem Elektrostal 4:5 (2:2), natomiast wicemistrz Pomorzanin Toruń w grupie C, uległ angielskiej ekipie Beeston HC 0:5 (0:3).

Dla Grunwaldu pojedynek z Dinamem wydawał się wręcz kluczowym w dalszej walce o awans do II rundy Ligi Mistrzów. Wojskowi niestety, tego egzaminu nie zdali. Mecz toczył się w strugach ulewnego deszczu, a poznaniacy rozpoczęli go od prowadzenia 1:0, kiedy w końcówce pierwszej kwarty gola zdobył po krótkim rogu Tomasz Marcinkowski.

Potem jednak było już tylko gorzej. Rywale po błędach poznaniaków w obronie, zdobyli dwie bramki (jedna samobójcza Mirosława Kluczyńskiego). Co prawda tuż przed zakończeniem pierwszej części Tomasz Dutkiewicz wyrównał po krótkim rogu, to jednak po przerwie wojskowi nie potrafili już przechylić szali na swoją korzyść.

Rosjanie wykorzystywali przede wszystkim udane kontrataki i mimo że Grunwald ambitnie walczył, to jednak przegrał 4:5. Była nadzieja na remis, kiedy Tomasz Choczaj trafił do siatki w 65. minucie, ale po obejrzeniu wideopowtórki przez sędziego, gola anulowano.

Grunwald czeka jeszcze w niedzielę mecz z angielskim Grinstead (godz. 9.30), ale wojskowi na pewno w tym pojedynku nie będą faworytem. O awans do drugiej rundy LM będzie bardzo trudno (z grupy wychodzą dwie czołowe drużyny).

Żadnych szans na awans nie mają już praktycznie hokeiści Pomorzanina Toruń, którzy przegrali z Beeston HC 0:5 (0:3). W sobotę torunian czeka drugi mecz z jeszcze silniejszym przeciwnikiem, hiszpańskim Royal Club Polo de Barcelona. Wszystko więc wskazuje na to, że polskie drużyny, tak jak w poprzednim sezonie, zakończą udział w Lidze Mistrzów na fazie grupowej.

Tymczasem w kraju, pozostałe ekipy rozegrają piątą serię spotkań ligowych. Najciekawiej zapowiada się niedzielny pojedynek poznańskiego Pocztowca ze Startem Gniezno. Emocji nie powinno także zabraknąć w trzech pozostałych meczach.

5. kolejka I ligi hokeistów na trawie
sobota: MKS Siemianowice - Warta Poznań (16);
niedziela: Pocztowiec Poznań - Start Gniezno (14), Polonia Środa - LKS Rogowo (14), AZS AWF Poznań - LKS Gąsawa (16).