MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Horoskop lunarny – poznaj jego wpływ na życie człowieka. Sprawdź, co warto wiedzieć o położeniu Księżyca w poszczególnych znakach zodiaku

Marta Trojniar
Każdemu znakowi zodiaku można postawić horoskop lunarny, powiązany z cyklem lunarnym.
Każdemu znakowi zodiaku można postawić horoskop lunarny, powiązany z cyklem lunarnym. Luizclas/Pexels.com
Horoskop lunarny ma związek z obserwowaniem faz Księżyca na niebie. Już w starożytności snuto hipotezy na temat tego, w jaki sposób położenie Księżyca wpływa na nasze życie. Niektórzy twierdzą, że układ Księżyca i gwiazd w chwili narodzin rzutuje na naszą przyszłość. Dowiedz się, czym dokładnie jest horoskop lunarny, jak go interpretować i czy można czerpać z niego wskazówki w życiu codziennym.

Spis treści

Horoskop lunarny mówi o tym, w jaki sposób Księżyc wpływa na ludzkie życie. Taki horoskop powstaje na podstawie obserwacji aktualnej pozycji Księżyca na niebie. Księżycowa energia może pomagać albo przeszkadzać w niektórych działaniach. Celem horoskopu księżycowego jest pomaganie w ustaleniu, kiedy jest najwłaściwsza pora na różnego rodzaju działania, tak aby przynosiły jak najlepsze efekty.

Księżyc okrąża Ziemię dookoła. Zajmuje mu to dwanaście miesięcy, z których każdy odpowiada jednemu ze znaków zodiaku. Tradycyjne znaki zodiaku opisują wspólne cechy charakteru osób urodzonych wtedy, kiedy słońce znajdowało się w danym znaku. Mniej popularny, choć też mający znaczący wpływ na osobowość jest zodiak księżycowy, który przypisuje się na podstawie tego, w jakim znaku był Księżyc w chwili, kiedy przyszliśmy na świat.

Jak odczytywać horoskop lunarny?

Horoskop lunarny może być opisowy, ale często też jest przygotowywany w postaci symboli oznaczających wybrane czynności. Dzienny horoskop lunarny mówi jakie działania warto zaplanować na dany dzień, a od jakich lepiej się powstrzymać. Istnieją też ogólne zasady związane aktualnymi fazami Księżyca, które pozwalają śledzić kalendarz księżycowy.

Księżycowy zodiak w dużo większej mierze niż słoneczny oddziałuje na sferę związaną z uczuciami i życiem wewnętrznym. Osoby, które znają nie tylko datę, ale też swoją godzinę oraz miejsce urodzenia, mogą sprawdzić, w jakim znaku znajdował się wtedy Księżyc. Aby poznać swój zodiak księżycowy, najlepiej skorzystać z ogólnodostępnych tabel.

Przeczytaj:

Co oznaczają poszczególne fazy Księżyca?

Wyróżniamy cztery powtarzające się cyklicznie fazy Księżyca. Pełnia księżyca oznacza, że widzimy cały księżyc, natomiast nów księżyca to czas kiedy jest on całkowicie niewidoczny. Pomiędzy pełnią a nowiem występują okresy nazywane kwadrami. Pierwsza kwadra to czas od nowiu do pełni, kiedy Księżyca przybywa. Ostatnia kwadra to okres po pełni, podczas którego Księżyca ubywa.

Choć wiele osób nie śledzi faz Księżyca i tak odczuwają ich skutki. Podczas pełni stajemy się pobudzeni, mamy problemy z zaśnięciem i pojawiają się bardziej realistyczne niż kiedykolwiek sny. Wtedy też przypada najwięcej porodów, ale także przestępstw. Nów to natomiast dobry czas na oczyszczanie organizmu poprzez post, czy na decyzję o rzuceniu palenia. Aktualna faza Księżyca wyznacza też lepsze lub gorsze momenty na różne czynności np., porządki, remonty, zabiegi chirurgiczne czy kosmetyczne.

Jak Księżyc oddziałuje na człowieka?

Fazy Księżyca oddziałują zarówno na ludzi jak i na przyrodę. Planując zarówno ważne wydarzenia, jak i drobne, codzienne obowiązki, warto wziąć pod uwagę horoskop lunarny. Postępując zgodnie z księżycową energią, nie tylko ułatwiamy sobie życie, ale też zapewniamy pomyślność. Kalendarz faz Księżyca wyznacza wiele prac ogrodniczych. Zioła zebrane podczas pełni mają największą moc, natomiast nów to doskonały moment na przycięcie chorych roślin - odrosną piękniejsze i silniejsze.

Księżyc w znakach wodnych (jak np. Rak, Skorpion, Ryby) to dobry czas na mycie okien, a wszelkie porządki związane z wietrzeniem materacy, pościeli itp. dobrze jest zaplanować w dni, kiedy Księżyc znajduje się w znakach powietrznych (Bliźnięta, Waga, Wodnik). Daje to poczucie świeżości, chroni przed molami i roztoczami. Księżyc w poszczególnych znakach podpowiada też kiedy jest najlepszy moment na zabiegi kosmetyczne. Np. dla pielęgnacji paznokci najkorzystniejszy jest moment, kiedy Księżyc znajduje się w znaku Koziorożca, a podcinanie włosów najlepiej zaplanować w znaku Lwa.

Dodaj firmę
Logo firmy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów
Warszawa, pl. Powstańców Warszawy 1
Autopromocja

Masz okazję na szczęście

od 7 lat
Wideo

Kim jest Michelle Obama?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Horoskop lunarny – poznaj jego wpływ na życie człowieka. Sprawdź, co warto wiedzieć o położeniu Księżyca w poszczególnych znakach zodiaku - Strona Kobiet

Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski