Inauguracja Medyka Konin na szóstkę

Krzysztof Maciejewski
Pawel Relikowski
W sobotę rozpoczęły się rozgrywki ekstraligi piłki nożnej kobiet. Na inaugurację nowego sezonu mistrzynie Polski piłkarki Medyka Konin pokonały przed własną widownią na Stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego w Koninie drużynę AZS PSW Biała Podlaska 6:0 (2:0) i już po pierwszej kolejce objęły prowadzenie w tabeli.

Trzy bramki zdobyła w drugiej połowie, będąc blisko klasycznego hat tricka Białorusinka Anastazja Szuppo, choć na murawie przebywała niespełna pół godziny. Dwa razy na listę strzelców wpisała się Bułgarka Lilyana Kostowa, a jednego gola – tego otwierającego wynik spotkania – strzeliła Radosława Sławczewa, druga z Bułgarek w ekipie mistrzyń Polski.

- Mecz zupełnie bez historii. Zwłaszcza w drugiej połowie przewaga mojego zespołu była bardzo zdecydowana, im bliżej końca coraz większa. Przeciwniczki postawiły :autobus” wyłącznie się broniąc i marząc tylko o tym żeby przegrać jak najniżej – powiedział nam po meczu trener Roman Jaszczak.

Medyk Konin – AZS PSW Biała Podlaska 6:0 (2:0)
Bramki:
1:0 Radosława Sławczewa (24), 2:0 Lilyana Kostowa (39), 3:0 Anastazja Szuppo (65), 4:0 Szuppo (81), 5:0 Kostowa (84), 6:0 Szuppo (86)

Medyk: Sowalska (46.Dolan) - Krystyna Sikora, Sałata, Sławczewa (89, Chylińska), Ficzay, Chudzik (75.Stasiak) – Kostowa (85. Balcerzak), Pakulska, Dudek - Gawrońska, Kaletka (62. Szuppo).