Jan Szymański zajął dziewiąte miejsce w Erfurcie i piąte w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata!

Jan Szymański nie odzyskał już formy z pierwszej fazy rywalizacji o Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Zawodami w Erfurcie zakończyła się rywalizacja w Pucharze Świata. W finale imprezy w polskiej ekipie wyróżnił się Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice), który w biegu na 1500 m zajął 4. miejsce. Jan Szymański (AZSAWF Poznań) wypadł w niedzielę nieco lepiej niż podczas ostatnich imprez, bo zajął dziewiąte miejsce. Nie zdołał jednak utrzymać miejsca na podium w klasyfikacji końcowej na 1500 m.

Z kolei Niedźwiedzki zaliczył najlepszy występ w sezonie. Zakopiańczyk uzyskał czas 1.47,11, do podium zabrakło mu 0,3 s. Sklasyfikowanych zostało tylko 11 zawodników. Przedostatni był mistrz olimpijski, Zbigniew Bródka (1.48,54 Błyskawica Domaniewice,). Wygrał Kanadyjczyk Denny Morrison, który dzięki temu triumfował też w klasyfikacji końcowej. W „generalce” wszyscy trzej nasi panczeniści uplasowali się w czołowej dziesiątce: Szymański był 5., Niedźwiedzki 6., a Bródka 10.
Niedosyt może czuć Artur Waś (Poroniec Poronin). Zawodnik, który wygrał na 500 m dwie imprezy PŚ, w Erfurcie zajął dalsze miejsca i nie znalazł się na podium w klasyfikacji końcowej.

Wyniki finałowych zawodów PŚ w Erfurcie: 1500 m:
1. Denny Morrison (Kanada) 1.46,15, 2. Sverre Lunde Pedersen (Norwegia) 1.46,51, 3. Bart Swings (Belgia) 1.46,81, 4. Konrad Niedźwiedzki (Polska) 1.47,11... 9. Jan Szymański (Polska) 1.48,35, Klasyfikacja końcowa PŚ na 1500 m: 1. Morrison 409 pkt, 2. Pedersen 405, 3. Kjeld Njus (Holandia) 381... 5. Szymański 293, 6. Niedźwiedzki 288, 10. Bródka 172.