Jan Urban: Cieszy mnie, że nowi zawodnicy strzelają

KM, lechpoznan.pl
Zespół Jana Urbana pokonał Legię w Warszawie aż 4:1
Zespół Jana Urbana pokonał Legię w Warszawie aż 4:1 Lukasz Gdak
- Zawsze miło wygrać na początek, bo zdobywamy trofeum. Cieszy mnie również, że nowi zawodnicy strzelają - mówi trener Lecha, Jan Urban.

Jan Urban, trener LechaPrzed samym meczem było wiadomo, że zobaczymy jak obie drużyny poradzą sobie z brakiem ważnych zawodników. Lech i Legia to są takie zespoły, że niezależnie od wszystkiego mają na własnym boisku wygrywać. Było wiadomo, też że wszystko w takim meczu się może zdarzyć., bo i Legia potrafi wygrać w Poznaniu, a Lech w Warszawie. Wynik zaskakujący, bo wysoki. Nie wyciągam wniosków z tego meczu. Zawsze miło wygrać na początek, bo to trofeum. Cieszy mnie również, że nowi zawodnicy strzelają.

Besnik Hasi, trener LegiiGratuluję zwycięstwa Lechowi. Strzelili cztery gole, więc zasłużyli na Superpuchar. W pierwszej połowie byliśmy lepsi, dwie dobre szanse miał Kucharczyk, a po przerwie zbyt łatwo straciliśmy bramkę na 1:2 po rzucie wolnym. Organizacja naszej gry zepsuła się przed 60 min, gdy z kontuzją z boiska musiał zejść Masłowski. Lech stworzył trzy sytuacje i strzelił cztery gole. My musieliśmy wprowadzić m.in. 17-letniego Szymańskiego, a oni skorzystali z bardziej doświadczonych graczy. Chcieliśmy uniknąć urazów.