Kolejny salon luksusowych samochodów pojawi się w Poznaniu. W 2017 roku swoją placówkę otworzy BMW Inchcape Motor Polska.

Zarząd BMW Inchcape Motor Polska wydał zgodę na utworzenie salonu samochodowego w Poznaniu. Oznacza to, że jeden z czołowych dealerów marki BMW oraz MINI będzie miał również swój oddział w stolicy Wielkopolski. Będzie to trzeci salon tej firmy w Polsce. Dotychczas BMW Inchcape Motor Polska prowadził salony w Warszawie i Wrocławiu. Ten drugi rok temu znalazł się na liście najlepszych salonów samochodowych w Polsce. Ponadto w zeszłym roku firma sprzedała w obu salonach ponad 2500 samochodów. W najbliższych latach ma zamiar poprawić te wyniki, czemu ma służyć także oddział w Poznaniu.

 

- Do otwarcia salonu w Poznaniu przygotowywaliśmy się od dłuższego czasu. Jako firma doświadczona w branży motoryzacyjnej chcieliśmy mieć pewność, że uruchomimy salon w odpowiednim miejscu i momencie. Dodatkowo musieliśmy spełnić szereg wymagań BMW - wyjaśnia Marcin Słomkowski, prezes BMW Inchcape Motor Polska.

 

Dealer planuje otworzyć swój salon w 2017 roku przy drodze krajowej nr 92, niedaleko Swadzimia. Zatrudnienie ma w nim znaleźć ponad 100 osób. - Wkrótce rozpoczniemy proces rekrutacji i szkoleń pracowników. Naszym celem jest wzrost sprzedaży. Nie zamykamy się również na dalszy rozwój biznesu w Polsce, uważnie analizując pojawiające się możliwości. Rozwój sieci w kolejnej aglomeracji - Poznaniu - pozwoli nam na realizację naszych planów utrzymania dynamiki sprzedaży - podkreśla Marcin Słomkowski.

 

I przekonuje, że Poznań od dawna był w kręgu zainteresowania brytyjskiego koncernu motoryzacyjnego, który działa już w 26 krajach. W skali globalnej firma prowadzi 200 salonów dealerskich i sprzedaje średnio jeden samochód co dwie minuty.