sportowy24
  Jest nadzieja dla Krystiana Rempały. Organizm będzie...

  Jest nadzieja dla Krystiana Rempały. Organizm będzie stopniowo pobudzany [NOWE FAKTY]

  Zdjęcie autora materiału

  Krzysztof Kawa

  Gazeta Krakowska

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Krystian Rempała

  Krystian Rempała ©Sebastian Maciejko

  Jak poinformował prezes Unii Tarnów Łukasz Sady leżący na oddziale intensywnej terapii w Jastrzębiu Zdroju Krystian Rempała został w poniedziałek zbadany i zdiagnozowany. Teraz jego organizm będzie pobudzany specjalną metodą. W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, by mówić o rokowaniach, ale dla żużlowca, który od niedzieli znajduje się w stanie krytycznym pojawiła się iskierka nadziei.
  Krystian Rempała

  Krystian Rempała ©Sebastian Maciejko

  "Wierzymy, że Krystian wygra ten wyścig" - ten wpis na stronie internetowej Unii Tarnów wlewa nadzieję w serca rodziny i kibiców Krystiana Rempały.

  Nadzieję przyniosła wizyta prof. Jana Talara, który w poniedziałek przyleciał helikopterem do szpitala w Jastrzębiu Zdroju i przeprowadził konsultacje z miejscowymi lekarzami. Prof. Talar zasłynął metodami rehabilitacji, które pozwalają na wybudzenie i przywrócenie do sprawności osób z poważnymi obrażeniami mózgu. Wybudzanie może zająć wiele tygodni, a nawet miesięcy.

  Metoda, którą stosuje polega na jednoczesnym stosowaniu wielu bodźców. W trakcie rehabilitacji lekarze i terapeuci pobudzają różne zmysły pacjentów. Przyniosła ona efekty m.in. w stosunku do Piotra Winiarza, żużlowca, który miał poważny wypadek w 2003 roku.

  Kulisy wypadku w Rybniku - zobacz film
  W poniedziałek po raz pierwszy od wypadku głos zabrał ojciec Krystiana. - Serdecznie dziękuję za wsparcie od wszystkich, którzy są z nami w tych ciężkich chwilach. To wszystko dla nas bardzo wiele znaczy. Nie jesteśmy w stanie na bieżąco informować o stanie zdrowia Krystiana. Dla nas jest to również olbrzymia tragedia i skupiamy się na tym, aby pomóc mu jak tylko możemy - napisał Jacek Rempała na stronie kr509.com.

  Tu przeczytasz: Błaszak, Nowak, Rempała... Przeklęty dla tarnowian rybnicki tor  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KrystainTrzymajSię

  Przem (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  KrystianTrzymajSię!!!
  Modlę się za Ciebie oraz za Twoja rodzinę w tych bardzo trudnych dla Was chwilach.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sportowy24 na Facebooku

  Galerie

  GOL24 na Facebooku