Jeżyce - memy i demotywatory. Śmieszne czy krzywdzące...

  Jeżyce - memy i demotywatory. Śmieszne czy krzywdzące stereotypy?

  ZEN

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Każda dzielnica ma swoją specyfikę, ale to Jeżyce uchodzą za najbardziej charakterystyczną. Mieszkańcy są dumni ze swojego fyrtla i dumnie nazywają się
  1/22
  przejdź do galerii

  Każda dzielnica ma swoją specyfikę, ale to Jeżyce uchodzą za najbardziej charakterystyczną. Mieszkańcy są dumni ze swojego fyrtla i dumnie nazywają się "jeżami", chociaż inni czasem lubią sobie pożartować z nich i cech przypisywanych Jeżycom. Jakie są Jeżyce na memach i demotywatorach? Sami zobaczcie ---->

  ©Internet

  Każda dzielnica ma swoją specyfikę, ale to Jeżyce uchodzą za najbardziej charakterystyczną. Mieszkańcy są dumni ze swojego fyrtla i dumnie nazywają się "jeżami", chociaż inni czasem lubią sobie pożartować z nich i cech przypisywanych Jeżycom. Jakie są Jeżyce na memach i demotywatorach? Sami zobaczcie.
  Jeżyce początkowo było jedynie podpoznańskim sołectwem. Dopiero w 1900 r. zostało przyłączone do Poznania i dopiero wtedy zaczęły powstawać tu okazały kamienice będące ozdobą dzielnicy aż do dziś. Po II wojnie światowej zaczęły tu powstawać kolejne bloki, zakłady pracy, szkoły i szpitale.

  Przez wiele lat Jeżyce uchodziły za dzielnicę, gdzie zwłaszcza po zmroku nie bywa bezpiecznie. To właśnie w bramach przy ulicach Staszica, Wawrzyniaka, Polnej można było spotkać podejrzanych typków w dresach z kapturami. To właśnie takie Jeżyce upamiętnił w swoich utworach Peja, najbardziej znany poznański raper.

  W ostatnich latach Jeżyce przechodzą gwałtowną zmianę. Powstaje tu mnóstwo niewielkich lokali gastronomicznych, a dzielnica przyciąga młodych ludzi o liberalnych poglądach.

  Z pewnością trudno znaleźć drugą dzielnicę Poznania, która byłaby tak charakterystyczna i o której krążyłoby tyle stereotypów widocznych chociażby w internetowych memach i demotywatorach.

  Czy są śmieszne czy może krzywdzące? Przejrzyjcie galerię i oceńcie sami:


  POLECAMY:  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Głosu za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  Kwartalny dostęp do prenumeraty cyfrowej Głosu za POŁOWĘ CENY! ▶▶ KUP ◀◀

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  GAZ-SYSTEM realizuje program społeczny „GAZ-SYSTEM dla edukacji”

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Pokaż się w internecie! >> Zapisz się za darmo do lokalnej bazy firm.

  Zostań w domu. Zamów online!

  Zostań w domu. Zamów online!