Judo: Pierwsi medaliści mistrzostw Polski w Luboniu

Jacek Pałuba
W pierwszym dniu mistrzostw Polski w judo seniorek i seniorów, jakie odbywają się w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, rozdano medale w sześciu kategoriach wagowych - trzech kobiet (70, 78 i +78 kg) i trzech mężczyzn (90, 100 i +100 kg).

W rywalizacji pań złoty medal w najcięższej kategorii (+78 kg) wywalczyła olimpijka z Londynu Urszula Sadkowska. Zawodniczka klubu Ippon Olsztyn w drodze po tytuł mistrzowski pokonała wszystkie swoje rywalki przed czasem. W finale pokonała Joannę Jaworską (AZS AWFiS Gdańsk). Po złoto sięgnęła także inna londyńska olimpijka Katarzyna Kłys (UKS Judo Kraków) w wadze 70 kg. W finale Kłys wygrała z Karoliną Tałach (Wybrzeże Gdańsk). Mistrzynią kraju w wadze 78 kg została Katarzyna Furmanek (AZS AWFiS Gdańsk), która w finale pokonała Beatę Pacut (Czarni Bytom).

Wśród panów w wadze +100 kg doświadczony Janusz Wojnarowicz (Czarni Bytom), też olimpijczyk z Londynu przegrał w finale z Maciejem Sarnackim (Gwardia Olsztyn). Z kolei jeden z najbardziej utytułowanych polskich judoków Robert Krawczyk (Czarni Bytom) został mistrzem Polski w kategorii 90 kg, pokonując w boju finałowym Kamila Kozłowskiego (Gwardia Olsztyn). Z kolei w wadze 100 kg złoty medal wywalczył Kacper Larem (Gwardia Warszawa). Srebro dla Krzysztofa Węglarza (Wisła Kraków).

W sobotę i niedzielę w Luboniu do rywalizacji o tytuły staną panie i panowie w pięciu kolejnych kategoriach wagowych.