Katarzyna Pawłowska zdobyła mistrzostwo Polski w jeździe na czas. To laureatka plebiscytu "Głosu"

LUMAR
Katarzyna Pawłowska zdobyła w Sobótce złoty medal kolarskich mistrzostw Polski w szosowej jeździe na czas. Piotr Kurek
Katarzyna Pawłowska, pochodząca z Przygodzic, reprezentująca obecnie barwy kanadyskiej grupy zawodowej GSD Kalisto, a poprzednio UKS Jedynka Limaro Kórnik zdobyła w Sobótce złoty medal kolarskich mistrzostw Polski w szosowej jeździe na czas.

Katarzyna Pawłowska, ubiegłoroczna mistrzyni kraju ze startu wspólnego, a przede wszystkim dwukrotna torowa mistrzyni świata scratchu, pokazała w środę, że równie dobrze radzi sobie w rywalizacji indywidualnej. Trasę długości 20 km u podnóża Ślęży pokonała w czasie 28 minut i 20 sekund, wyprzedzając o osiem sekund Eugenię Bujak (GK Zyrardów). Brązowy medal zdobyła Paulina Brzeźna-Bentkowska (TKK Pacific Toruń), która do zwyciężczyni straciła 19 sekund.

Katarzyna Pawłowska w plebiscycie "Głosu Wielkopolskiego" na najlepszych sportowców w naszym regionie w 2012 roku zajęła drugie miejsce, ustępując Julii Michalskiej-Płotkowiak, brązowej medalistce igrzysk olimpijskich w Londynie.

W rywalizacji juniorów bezkonkurencyjny był w środowe popołudnie Michał Paluta (POM Strzelce Krajeńskie), który wygrał z przewagą 17 sekund nad Tobiaszem Pawlakiem (KTK Kalisz). O wiele bardziej zacięta okazała się rywalizacja na dystansie 16 km w kategorii juniorek. Zwyciężyła Agata Drozdek (BCM Nowatex Ziemia Darłowska), która tylko o sekundę wyprzedziła Natalię Radzicką (UKS Jedynka Limaro Kórnik).

W czwartek jazda indywidualna na czas orlików (40 km), elity mężczyzn (40 km) oraz niewidomych i niedowidzących (20 km).

WIDZIAŁEŚ COŚ CIEKAWEGO? ZNASZ INTERESUJĄCĄ HISTORIĘ? MASZ ORYGINALNE ZDJĘCIA?
NAPISZ DO NAS NA ADRES WYDAWCA@GLOS.COM!

FLESZ: Elektryczne samoloty nadlatują.