Kickboxing: dwa złote medale poznaniaków

Maciej Łosiak
Medaliści mistrzostw Polski i trenerzy z klubu Czerwony Smok Poznań
Medaliści mistrzostw Polski i trenerzy z klubu Czerwony Smok Poznań Fot. czerwony Smok Poznań
Doskonale zaprezentowali się reprezentanci poznańskich klubów - Czerwony Smok i Our Team Red Box - podczas mistrzostwa Polski seniorów w kickboxingu full contact, które rozegrane zostały w miejscowości Kurzętnik (warmińsko- mazurskie).

19-letni Kamil Tornado Szłapka (Our Team Red Box) wywalczył indywidualny tytuł mistrza Polski w wadze do 63,5 kg. Na najwyższym stopniu podium stanął również Kajetan Kierstein (Czerwony Smok), który rywalizował w wadze 67 kg.

W tym roku, podobnie jak dwa lata temu, kategoria 67 kg została zdominowana przez zawodników Czerwonego Smoka.

- Piotr Odważny tym razem uległ Kajetanowi Kiersteinowi, po zaciętej i emocjonującej walce, która mogłaby być ozdobą niejednej zawodowej gali - skomentował walkę swoich podopiecznych Radosław Laskowski, trener Czerwonego Smoka i reprezentacji Polski.

Z postawy Kajetana był także zadowolony jego ojciec i zarazem szkoleniowiec, Wojciech Kierstein: -- Jestem bardzo dumny z syna. Ciężko jest łączyć rolę trenera i ojca.
Fenomenalnie w mistrzostwach walczył też Kamil Tornado Szłapka, który debiutował w gronie seniorów.

- Triumf nad wielokrotnym mistrzem Polski, medalistą m.in. Pucharu Świata seniorów Jakubem Jasionem mówi sam za siebie. A finałowy pojedynek z Mariuszem Justem to był majstersztyki w wykonaniu Tornado - podkreśla trener Łukasz Smoliński z Our Team Red Box.

Warto dodać, że w wadze superciężkiej (+91 kg) brązowe krążki wywalczyli dwaj pozostali reprezentanci Czerwonego Smoka - Artur Kubiak i Tomasz Piechocki.