KKS rozczarował

Mariusz Kurzajczyk
Karina Zachara
W ostatnim meczu rundy jesiennej KKS Kalisz przegrał z Górnikiem Konin. Gospodarze zagrali słabo, nie wykorzystali nawet rzutu karnego.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej wszyscy zagrali dla KKS-u, tylko nie kaliszanie. Gwardia Koszalin zremisowała z Bałtykiem Gdynia 1:1, co oznacza, że gdynianie, nawet jeśli wygrają zaległy mecz, będą mieć najwyżej 33 punkty. KKS Kalisz, po zwycięstwie z Górnikiem, miałby 34 i byłby samodzielnym liderem. Jednak nie będzie...

Decydująca była pierwsza połowa, w której kaliszanie zagrali słabo, oddając na bramkę gości jeden niecelny strzał. Tymczasem w 40 minucie czterech graczy KKS-u nie poradziło sobie z jednym rywalem, a ten rozpoczął akcję, którą celnym strzałem zakończył Piotr Radoszewski.

Po przerwie miejscowi mogli co najmniej wyrównać, ale nie potrafili zdobyć gola nawet w rzutu karnego. W 52 minucie po wątpliwym zagraniu ręką rzut karny wykonywał Rafał Jankowski, ale strzelił słabo i czytelnie, więc Dawid Kołodziejczak bez problemów poradził sobie z jego uderzeniem.

KKS-iacy mieli kilka okazji bramkowych, a najlepszą w 90 minucie, kiedy Joshua Balogun przechytrzył obrońców, ograł bramkarza, ale po jego strzale piłkę wybił z bramki jeden z obrońców. Wcześniej Nigeryjczyk ewidentnie został podcięty w polu karnym, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.

KKS Kalisz - Górnik Konin 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Radoszewski (40).

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek - Marcin Tomaszewski, Michał Grzesiak, Damian Czech, Łukasz Grabowski - Stayko Stoychev, Marcin Lis, Ivelin Kostov, Konrad Chojnacki (66 Błażej Ciesielski) - Przemysław Balcerzak (66 Jakub Budrowski), Rafał Jankowski (55 Joshua Balogun).