Kolejny mecz bez Radosława Murawskiego. Lech Poznań osłabiony przed spotkaniem z Lechią Gdańsk

Maksymilian Dyśko
Radosław Murawski nie pojawi się na boisku w meczu z Lechią Gdańsk.
Radosław Murawski nie pojawi się na boisku w meczu z Lechią Gdańsk. Adam Jastrzebowski
Komisja Ligi zadecydowała w środę, iż Radosław Murawski nie może wystąpić w najbliższym spotkaniu z Lechią Gdańsk, przy ulicy Bułgarskiej w ramach 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy z powodu czerwonej kartki, którą otrzymał w starciu ze Śląskiem Wrocław.

Pomocnik Lecha Poznań po dwóch meczach przerwy, wyszedł na mecz ze Śląskiem Wrocław z opaską kapitańską. W 33 minucie, Radosław Murawski był spóźniony i w konsekwencji sfaulował przed polem karnym Johna Yeboaha. Poniżej można zobaczyć całą sytuację.

Sędzia Bartosz Frankowski ukarał kapitana Kolejorza żółtą kartką, lecz po obejrzeniu powtórek zmienił swoją decyzję i pokazał mu czerwoną kartkę. Murawski był zmuszony opuścić boisko i oddał opaskę kapitańską Antonio Milicowi.

Warto dodać, iż sędzia Frankowski przez długi czas zastanawiał się nad anulowaniem swojej decyzji z boiska i kolejny raz w tym sezonie udowodnił, że nie jest w dobrej dyspozycji. Po serii pomyłek, między innymi w meczu Lecha Poznań z Koroną Kielce daje do zrozumienia, że nie umie podjąć prawidłowej decyzji na boisku, a jego autorytet w środowisku sportowym topnieje.

Lech Poznań podejmie w piątek (3 marca) Lechię Gdańsk, która zajmuje 16. pozycję z dorobkiem 22 punktów. Mecz odbędzie się o godzinie 20:30. Ostatnia rywalizacja pomiędzy tymi drużynami, przy ulicy Bułgarskiej zakończyła się zwycięstwem Kolejorza 2:0.

Zobacz jak wygląda sytuacja młodych lechitów na wypożyczeniach. Przejdź do galerii ⮕

„Niebiesko-biała obserwacja” – czyli jak zawodnicy Lecha Poz...