Konińscy gimnazjaliści najlepsi w finale wojewódzkim Coca-Cola Cup!

Zwycięzcy poznańskiego turnieju z Gimnazjum nr 6 w Koninie
Zwycięzcy poznańskiego turnieju z Gimnazjum nr 6 w Koninie Fot. Archiwum Coca-Cola Cup
W finale wojewódzkim turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup 2014 bezkonkurencyjni okazali się gimnazjaliści z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 6 w Koninie i to oni będą reprezentować swój region podczas wielkiego finału w Gdyni. W przerwie, między emocjami związanymi z meczami, zawodnicy i kibice spędzali czas w Strefie Aktywnego Życia.

Finał w Poznaniu był trzecim z serii szesnastu finałów wojewódzkich Coca-Cola Cup 2014. Na boisku Młodzieżowego Ośrodka Sportowego spotkały się najlepsze spośród 341 drużyn, zgłoszonych do udziału w turnieju w województwie wielkopolskim. Nie brakowało emocji, efektownych goli, bramkarskich parad i rywalizacji w duchu fair play.

Wśród dziewcząt mistrzowski tytuł z ubiegłego roku obroniły zawodniczki Gimnazjum nr 6 z Konina, które pokonały aż 6:1 koleżanki z Zespołu Szkół z Wilkowyi. Trzecie miejsce zajęły reprezentantki Zespołu Szkół w Nowym Mieście nad Wartą, a tuż za podium znalazły się uczennice z Gimnazjum nr 9 w Kaliszu. Młode piłkarki z Konina wywalczyły też obie nagrody indywidualne. Najwięcej bramek zdobyła Sylwia Paczyńska, a między słupkami najlepiej spisywała się Natalia Dominiczak.

Rywalizacja chłopców również stała na bardzo wysokim poziomie. Najlepsi okazali się zawodnicy Gimnazjum nr 6 z Konina i to oni będą reprezentować swój region podczas turnieju w Gdyni. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego nr 3 w Poznaniu, którzy ulegli w finale 0:2. Na najniższym miejscu podium stanęli reprezentanci Gimnazjum nr 5 w Jarocinie, a czwarte miejsce przypadło w udziale Gimnazjum nr 1 ze Środy Wlkp. Królem strzelców został Miłosz Kowalski z Gimnazjum nr 5 w Jarocinie, a za najlepszego bramkarza turnieju uznano Dawida Gutowskiego z GMS nr 3w Poznaniu.

Mimo zmiennej, wietrznej pogody, poznaniacy chętnie uczyli się zagrań piłkarskich, prezentowanych na ekranie przez ambasadora turnieju, Roberta Lewandowskiego.

Zwycięzcy finału w Poznaniu już 14 czerwca zmierzą się z rówieśnikami z całej Polski, walcząc o mistrzowski tytuł i wyjazd na obóz do Rzymu, gdzie triumfatorzy Coca-Cola Cup będą doskonalić umiejętności pod okiem trenerów z Brazylii. W następny weekend poznamy mistrzów w województwach łódzkim, mazowieckim, dolnośląskim i lubuskim.