Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Poznaniu. Szpital przy Polnej pilnie potrzebuje pomocy. Brakuje środków ochronnych i do dezynfekcji

MRT
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu przy ul. Polnej potrzebuje natychmiastowej pomocy.
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu przy ul. Polnej potrzebuje natychmiastowej pomocy. Waldemar Wylegalski
Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu przy ul. Polnej potrzebuje natychmiastowej pomocy. Brakuje praktycznie wszystkich środków ochrony osobistej, a także potrzebnych do dezynfekcji. "Sytuacja jest wyjątkowa i ekstremalna" - piszą pracownicy szpitala.

Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny w Poznaniu przy ul. Polnej jest jednym z tych, które znalazły się na liście Ministerstwa Zdrowia i zostały wytypowane do przekształcenia się w zakaźny. Szpital przy Polnej musi być więc przygotowany do przyjęcia pacjentek do porodu ze stwierdzoną infekcją koronawirusem SARS-CoV-2.

Czytaj: Koronawirus w Poznaniu: Do szpitala przy Polnej mogą trafiać noworodki zakażone koronawirusem. Szpital przy Szwajcarskiej tylko zakaźny

Takie oddziały zakaźne już zostały wydzielone i są gotowe na przyjęcie pacjentek. Na szczęście, jak informują pracownicy szpitala, dotychczas żaden przypadek tego podejrzenia nie został potwierdzony rozpoznaniem COVID-19.

Mimo to szpital potrzebuje pomocy. Na stronie placówki zamieszczono prośbę o wsparcie. W placówce brakuje jednak środków ochrony osobistej. Sytuacja jest wyjątkowa i wręcz ekstremalna.

- Do opieki nad tymi pacjentkami i noworodkami niezbędne są nam środki ochrony osobistej, których nam niestety brakuje - piszą przedstawiciele szpitala.

Co jest najbardziej potrzebne?

  • kombinezony ochronne z butami
  • osłona twarzy typu przyłbice, gogle ochronne
  • maski twarzowe z filtrem FFP3 lub FFP2
  • rękawiczki diagnostyczne
  • maseczki chirurgiczne
  • fartuchy barierowe
  • ochraniacze na obuwie
  • maty dezynfekcyjne
  • środki do dezynfekcji rąk
  • chusteczki do dezynfekcji

- Z pewnością przydadzą się nam również produkty podstawowe takie jak woda i napoje, batony energetyczne, zdrowe wzmacniające przekąski - apelują pracownicy.

Tak Wielkopolanie pomagają sobie w czasie pandemii koronawirusa

W czasie pandemii koronawirusa nie załamaliśmy się. W internecie kwitną grupy pomocowe, na klatkach schodowych mieszkańcy wywieszają kartki z propozycjami pomocy, prężnie działają wolontariusze Drużyny Szpiku, Caritasu i wielu innych stowarzyszeń. Lokalni restauratorzy, zamiast załamywać ręce, zakasali rękawy i codziennie dostarczają jedzenie do szpitali. Skrzyknęli się kibice, studenci, nauczyciele i naukowcy. Wszyscy chcą i pomagają. Szyją, robią zakupy, dostarczają środki do dezynfekcji. Czytaj dalej -->

Koronawirus w Wielkopolsce: Jak wygląda pomoc w czasie pande...

ZOBACZ TEŻ:

Koronawirus w ekspresowym tempie przenosi się między państwami. Chociaż zakażenia odnotowano już w wielu miejscach na świecie, wirus nadal jest pewną niewiadomą. Oto mity na temat koronawirusa, w które nie powinieneś wierzyć --->

Mity na temat koronawirusa. Nie powinieneś w to wierzyć!

Sprawdź też:

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Wielkopolskiego i bądź na bieżąco!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski