Koszykówka: AZS Politechnika Poznań w finale play off

Krzysztof Maciejewski, Marek Lubawiński
Sensacja stała się faktem. Koszykarze AZS Politechnika Poznań w półfinale play off po raz drugi pokonali Open Florentynę Pleszew, tym razem w hali przy ul. Zagajnikowej na Morasku, 60:52 (14:12, 18:10, 10:13, 18:17) i to podopieczni Waldemara Mendela, a nie uznawany za zdecydowanego faworyta zespół z Pleszewa, zagrają w finale grupy A drugiej ligi o awans.

Podkreślić trzeba, że poznaniacy wygrali w pełni zasłużenie. Po pierwszej kwarcie akademicy prowadzili dwoma punktami, do przerwy dziesięcioma i nie pozwolili odebrać sobie zwycięstwa. Do sukcesu poprowadzili drużynę Paweł Hybiak, Tomasz Gierwazik i Paweł Stankiewicz. Na 16,9 sek. przed ostatnią syreną zawodnik gości Jakub Szymczak upadł tak nieszczęśliwie na plecy, że doznał urazu kręgosłupa i został odwieziony do szpitala. W spotkaniu musiała nastąpić blisko czterdziestominutowa przerwa.
Finałowego rywala AZS Politechnika znać będzie dopiero w sobotę, bowiem Księżak Łowicz pokonał Franz Astorię Bydgoszcz 81:71, wyrównując stan rywalizacji na 1:1 Decydujące spotkanie w Bydgoszczy.

W grupie B rozstrzygnięcia zapadną także dopiero w sobotę w Ostrowie Wielkopolskim i Wrocławiu. Koszykarze BM Węgiel Stali Ostrów Wielkopolski nie zdołali zapewnić sobie awansu do finału play off przegrywając na wyjeździe z AZS AWF Katowice 61:74 (11:19,15:9,16:23,19:23).

Wyeliminowania uniknął najlepszy w tej grupie w sezonie zasadniczym WKS Śląsk Wrocław pokonując na wyjeździe Pogoń Prudnik 72:63.