Koszykówka: Juniorzy z Suchego Lasu przegrali z akademikami z Poznania w Pucharze Polski

LUMAR
Wystartował Puchar Polski Intermarche Basket Cup w koszykówce mężczyzn. Zmagania przebiegać będą w tym sezonie w nowej formule. Wszystkie drużyny, od ekstraligi do trzeciej ligi, biorą wreszcie udział w jednych zmaganiach, co jest oczywiście rozsądnym rozwiązaniem.

Poprzednio zespoły rywalizowały o dwa różne puchary, w zależności od klasy rozgrywkowej. Kluby z pierwszej, drugiej bądź trzeciej ligi grały o Puchar PZKosz, którego zdobywcą został wówczas drugoligowy WKS Śląsk Wrocław. Po Puchar Polski sięgnął zaś Trefl Sopot.

W tym sezonie los sprawił, że już w pierwszej rundzie doszło do ciekawego pojedynku. W Suchym Lesie miejscowy drugoligowy Basket Junior zmierzył się z pierwszoligowym AZS Politechnika Big Plus Poznań. W starciu młodości z doświadczeniem górę wzięło to drugie i sucholescy juniorzy musieli uznać wyższość akademików przegrywając 78:96 (18:21, 21:20, 13:30, 26:25).

Obu drużynom nie wiedzie się w rozgrywkach ligowych. Młodzi gracze z Suchego Lasu przegrali do tej pory dwa razy, natomiast poznaniacy grający pod kierunkiem trenera Waldemara Mendla w czterech pierwszych spotkaniach pierwszej ligi cztery razy schodzili z parkietu pokonani. Pucharowy pojedynek miał być więc dla obu zespołów meczem na tak zwane przełamanie. Juniorzy z Suchego Lasu prowadzeni przez trenera Przemysława Szurka w dwóch pierwszych kwartach dzielnie dotrzymywali kroku starszym i silniejszym rywalom. Jeszcze na początku trzeciej kwarty był remis 41:41, ale w tej odsłonie akademicy zagrali niezwykle agresywnie, bardzo wysoko w obronie i młodzież się pogubiła. Tę część meczu AZS Politechnika wygrał 30:13.

W czwartej kwarcie gra znów była wyrównana, ale do następnej rundy, którą zaplanowano na 7 listopada awansował zespół z Poznania.

W sobotę Basket Junior Suchy Las po raz pierwszy w drugoligowych zmaganiach wystąpi przed swoją publicznością, a o godzinie 15 rozpocznie się pojedynek z Wilkami Morskimi, które wczoraj pokonały w pucharze u siebie BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 88:68 (25:13, 29:17, 15:16, 19:22).

Basket Junior Suchy Las - AZS Politechnika Big Plus Poznań 78:96 (18:21, 21:20, 13:30, 26:25)