Koszykówka: Pierwsze miejsce na zapleczu ekstraklasy i 12 tys. zł dla koszykarek MKS PWSZ Konin

Koninianki w środę rozegrały bardzo dobre spotkania
Koninianki w środę rozegrały bardzo dobre spotkania Fot. Paweł Miecznik
Koszykarki MKS PWSZ Konin zakończyły sezon efektownym zwycięstwem nad Wilkami Morskimi. Tym samym podopieczne Tomasza Grabianowskiego wygrały rywalizację na zapleczu ekstraklasy i zdobyły specjalną nagrodę PZKosz. - 12 tys. zł.

Mecz był wyrównany tylko w pierwszej kwarcie. W drugiej koninianki odjechały rywalkom i po przerwie pilnowały już tylko solidnej zaliczki.

Najskuteczniejszą zawodniczką w MKS okazała się Katarzyna Motyl (14 ,,oczek’’). Spotkanie miało jedynie znaczenie prestiżowe, ponieważ obie drużyny już wcześniej wywalczyły awans do PLKK.

O 1. miejsce w I lidze koszykarek

MKS PWSZ Konin - Wilki Morskie Szczecin 70:50 (19:15, 29:10, 10:14, 12:11)MKS: Motyl 14 (4x3), Płóciennik 11, Casimiro 10, Paździerska 10 (2x3), Gurzęda 9 (1x3), Kaja 7 (1x3), Kuras 4, Krzyżaniak 2, Szemraj 2, Libertowska.Najwięcej dla Wilków: Kotnis 12, Sosnowska 11, Maruszczak 7 (1x3).Pierwszy mecz: 67:70.O 3. miejsce: Inea AZS Poznań - Ostrovia (czwartek, godz. 17.15, pierwszy mecz 69:63).