Koszykówka: Trzy zwycięstwa Wielkopolan. Daria Marciniak najskuteczniejsza w Inei AZS

Trzy wielkopolskie drużyny solidarnie wygrały swoje mecze w drugiej fazie rywalizacji o awans do ekstraklasy koszykarek. W tabeli wciąż więc prowadzi MKS PWSZ Konin przed Ostrovią Ostrów i Ineą AZS Poznań.

Wyjazdowe wygrane lidera i wicelidera nie były jednak z gatunku ,,lekko, łatwo i przyjemnie". Dopiero w ostatnich kwartach zarówno koninianki, jak i ostrowianki pokazały skuteczną koszykówkę i wyraźnie odjechały rywalkom. Bardziej zaskakująca była metamorfoza Ostrovii, która w trzeciej kwarcie zagrała bardzo słabo i do ostatniej części spotkania przystępowała z dwupunktową stratą.

Najpewniej po zwycięstwo kroczyły podopieczne Ryszarda Barańskiego. Poznańskie akademiczki pokonały różnicą 20. ,,oczek" MKK Siedlce i są na najlepszej drodze, by zakwalifikować się do pierwszej czwórki. - Gdybyśmy wygrali jeszcze z Ostrovią, to praktycznie będziemy już pewni swego - przyznał szkoleniowiec Inei AZS.

W jego zespole świetnie wypadła Daria Marciniak, która nie wyszła w pierwszej piątce, a mimo to była najskuteczniejszą zawodniczką miejscowego zespołu. - Daria miewa słabsze momenty, ale bardziej wynika to z kontuzji niż formy. Jeśli nie ma tylko kłopotów ze zdrowiem, to zawsze może być postrachem rywalek - zakończył Barański.

Wyniki w I lidze koszykarek

AZS Uniwersytet Warszawski - MKS PWSZ Konin 66:81 (14:16, 17:14, 20:21, 15:30)
Najwięcej punktów dla MKS: Motyl 20, Gurzęda i Kaja po 14.

KKS Olsztyn - Ostrovia 77:91 (22:21, 15:24, 23:13, 17:33)Najwięcej punktów dla Ostrovii: Misiek 17, Mielczarek 16, Kaczmarek 15.

Inea AZS Poznań - MKK Siedlce 82:62 (22:16, 21:13, 20:15, 19:18)
Najwięcej punktów dla Inei: Marciniak 19, Idziorek 18, Durak i Adamowicz po 13.