Krispol nie poradził sobie z młodzieżą w Spale i spadł na piąte miejsce w tabeli I ligi siatkarzy!

Marcin Iglewski tym razem miał kłopoty z przebiciem się przez blok rywali.
Marcin Iglewski tym razem miał kłopoty z przebiciem się przez blok rywali. Fot. Paweł Orwat/APP Krispol
Siatkarze APP Krispolu Września wrócili ze Spały na tarczy. Podopieczni Marka Jankowiaka nie zdołali odebrać ambitnej młodzieży SMS PZPS nawet punktu. Gospodarze wygrali za trzy punkty i awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Druga lokata przed play-off wyraźnie się już więc oddaliła od wrześnian.

Od początku lepiej grali miejscowi, którzy wprawdzie w drugiej fazie pierwszego seta przeżywali chwilę słabości, ale wcześniej wypracowali tak znaczącą przewagę, że goście mogli występować jedynie w roli goniącego. Mimo wejścia na najwyższe obroty siatkarzom Krispolu nie udało się wygrać pierwszej partii, a to już rzutowało na przebieg całego spotkania.

Podcięta skrzydła przyjezdni mieli dosłownie i w przenośni w drugiej odsłonie pojedynku, kiedy zaczęło brakować punktów z ataków największych „armat” Krispolu.

Przebudzenie nastąpiło w trzecim secie, kiedy wreszcie w machinie pomarańczowych wszystko zaczęło funkcjonować tak jak trzeba. Wydawało się więc, że jeszcze nie wszystko stracone i będzie można wrócić do domu w dobrych nastrojach.

Złudzenia zostały rozwiane w czwartej partii, kiedy to podopieczni Jacka Nawrockiego znów szybko uzyskali prowadzenie i nie zanotowali żadnego poważnego przestoju. W efekcie wrześnianie przegrali 1:3 i spadli na piąte miejsce w tabeli I ligi.

SMS PZPSSpała – APP Krispol Września 3:1 (25:23, 25:21, 22:25, 25:21)
Krispol: Iglewski, Antosik, Chwastyniak, Skup, Jasiński, Dobosz, Tylicki (libero) oraz Sęk i Wajdowicz.
Inne wyniki 22. kolejki I ligi siatkarzy: Ślepsk
Suwałki – Avia Świdnik 3:0, Stal Nysa – Pekpol Ostrołęka 3:0, Victoria Wałbrzych – Warta Zawiercie 3:1.