Krzesiny: Uczniowie zmagali się z językiem angielskim w...

  Krzesiny: Uczniowie zmagali się z językiem angielskim w drugiej edycji konkursu High Flyers

  RED

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  W sobotę (1 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 56 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "High Flyers
  1/8
  przejdź do galerii

  W sobotę (1 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 56 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "High Flyers in #Krzesiny" dla szóstoklasistów, zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego - Piotra Kalczyńskiego, Annę Kopińską i Adrianę Pastuch. W konkursie udział wzięło 24 uczniów z 6 szkół podstawowych. ©SP56

  W sobotę (1 grudnia) w Szkole Podstawowej nr 56 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbył się II Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "High Flyers in #Krzesiny" dla szóstoklasistów, zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego - Piotra Kalczyńskiego, Annę Kopińską i Adrianę Pastuch. W konkursie udział wzięło 24 uczniów z 6 szkół podstawowych.
  O godzinie 10.00 wicedyrektor Marcin Morawski uroczyście otworzył konkurs. Następnie uczestnicy wzięli udział w wykładzie dr. Tomasza Skireckiego z Wydziału Anglistyki UAM pt. "American Gothic jako tekst popkultury".

  Po zmaganiach z testem konkursowym, w oczekiwaniu na wyniki, szóstoklasiści uczestniczyli w warsztacie językowym, dotyczącym dwujęzyczności. Mimo że test nie dla wszystkich okazał się łatwy, to uśmiechy nie znikały z twarzy uczniów, którzy część tego dnia spędzili w Krzesinach.
  Zobacz galerię
  I miejsce w konkursie zajął Aleksander Kałużny, uczeń Szkoły Podstawowej nr 51.

  Zdobywczynią II miejsca została Marta Tyrakowska ze Szkoły Podstawowej nr 56.

  Trzecia na podium była Zofia Nowicka, również z krzesińskiej podstawówki.

  Laureaci konkursu poza dyplomami otrzymali książki anglojęzyczne, słowniki, głośniki bezprzewodowe, szkolne bluzy, przybory szkolne i słodkie niespodzianki.

  Kolejna edycja konkursu już w przyszłym roku.

  POLECAMY:
  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo