KS przełamał złą passę, a Krispol miał słabszy dzień w Wyszkowie!

Na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy porażkę zanotowali siatkarze Krispolu. Złą passę przełamały natomiast zawodniczki KSMurowana Goślina.

W sobotnim pojedynku 12. kolejki I ligi Krispol przegrał na wyjeździe z Camperem Wyszków 0:3. Tym samym rywale zrewanżowali się pomarańczowym za inauguracyjną porażkę we Wrześni.
Camper od samego początku narzucił swój styl gry. Krispol pierwszy raz wyszedł na prowadzenie przy stanie 16:15, jednak wyszkowianie nie pozwolili na więcej. Wypracowali trzypunktową przewagę i zakończyli seta pewną wygraną.
W drugiej odsłonie wrześnianie „trzymali kontakt” tylko do wyniku 11:8. Rywale popisali się serią punktową i zrobiło się 19:10. Podopieczni Marka Jankowiaka nie byli już w stanie odwrócić losów tego seta. Przegrali do 15.
Najbardziej wyrównana była trzecia partia. Początek to walka punkt za punkt (5:5, 7:7, 9:9). Wrześnianie trzykrotnie obejmowali prowadzenie (11:10, 13:12 i 15:13), ale to gospodarze zadali ostateczny cios. Decydująca była końcówka tego seta. Pewne zwycięstwo Campera przypieczętował ich blok oraz as serwisowy na 24:20.
W Wyszkowie Krispol wspierała liczna grupa przyjezdnych kibiców. W środę fani będą mieli okazję dopingować swoich ulubieńców we Wrześni w starciu z liderem MKS-em Banimex Będzin.
– Mieliśmy problemy z zagrywką, przyjęciem i blokiem. Te elementy zaważyły. Był to po prostu nasz słabszy mecz – przyznał trener Krispolu, Marek Jankowiak.
Siatkarki KS Murowana Goślina zdobyły trzy punkty w starciu z wyżej notowanym Zawiszą Sulechów. Kluczowy dla losów spotkania był trzeci set, w którym goślinianki zwyciężyły na przewagi. Dzięki wygranej ekipa Piotra Sobolewskiego awansowała na 7. miejsce.

Camper Wyszków – Krispol Września 3:0 (25:21, 25:15, 25:21)
Krispol: Marcin Iglewski, Murdzia, Chwastyniak, Dobosz, Jurkojć, Narowski, Dębiec (libero) oraz Kempiński, Rohnka, Bielicki, Matuesz Iglewski (libero).
KS Murowana Goślina – Zawisza Sulechów 3:1 (25:14, 22:25, 26:24, 25:11)
KS: Baran, Bekas, Stroiwąs, Sobolewska, Wyrwa, Pawlicka, Wałęsiak (libero) oraz Jaroszewicz, Galant.